Akıllı Gündem

Zuhal Olcay’a 10 ay hapis cezası

Şarkıcı Zuhal Olcay, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı

Zuhal Olcay’a 10 ay hapis cezası

Şarkıcı Zuhal Olcay, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı

2016’da sahne aldığı bir mekanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a uyarladığı bir şarkının ardından yaptığı el işareti nedeniyle “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçlamasıyla yargılanan şarkıcı Zuhal Olcay’a 10 ay hapis cezası verildi. 

Habertürk Haber Merkezi’nden Arzu Kaya’nın haberine göre; Zuhal Olcay, sahne aldığı o günden iki gün sonra 155 polis ihbar hattına ihbar edildi.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü de konuyu bir CD ile Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi.

Bu durum da olaydan 2 gün sonra 155 polis ihbar hattına ihbar edildi. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü de konuyu bir CD ile Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi.

CD içindeki görüntüleri bilirkişiye gönderildi. Görüntülerle ilgili hazırlanan raporda, Zuhal Olcay’ın “Boş vermişim dünyayı” adlı şarkıyı söylediği, ardından müziğe uyumlu bir şekilde “Recep Tayyip Erdoğan hepsi boş hepsi yalan bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm” şeklinde şarkıya uyarladığı anlatıldı. Olcay’ın bu esnada bir yandan şarkı söylerken bir yandan da sol elinin orta parmağını kaldırarak izleyicilere gösterdiği kaydedildi.

“HAREKET TOPLUMCA HAKARET SAYILABİLİR”

Savcılık olayla ilgili hazırladığı iddianamede, bu hareketin toplumca hakaret sayılabileceğini, sanatçının bu hareketi iki  kez, iki eliyle de yaptığı anlatıldı.

Olcay savunmasında, sahnedeyken alkolü fazla kaçırdığını, Cumhurbaşkanın adının üç kelimeden oluşması nedeniyle şarkıya uyarladığını ve kasıtlı bir durum olmadığını söyledi. Şarkıyı söylerken yaptığı hareketi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a değil, bir dinleyicinin kendisine laf atması üzerine yaptığını anlattı.Alkolün verdiği etkiyle hoş olmayan hareketler yapmış olabileceğini belirten Olcay, suçlamayı kabul etmedi.

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ