Akıllı Gündem

Yozgatlı kasaptan Nusret’e sert tepki: Asgari ücret 1300 lira oğlum

Yozgatlı kasap, Nusret’in bir porsiyon ete 500 lira hesap istemesini, “Bu memlekette asgari ücret 1300 TL. El vicdan oğlum. Dananın hepsi kaç lira, kuzunun hepsi kaç lira oğlum?” sözleriyle eleştirdi.

Yozgatlı kasaptan Nusret’e sert tepki: Asgari ücret 1300 lira oğlum

İlginç tuz dökme hareketi ile ünü Türkiye sınırlarını aşan Nusret’ Yozgat’tan ilginç ve bir o kadarda komik bir tepki geldi. Yozgatlı bir kasap, sosyal medyada paylaştığı videoda Nusret’in et fiyatlarını ve tuz dökme hareketlerini sert ve bir o kadar da gülümseten bir dille eleştirdi. El vicdan oğlum. Dananın hepsi kaç lira, kuzunun hepsi kaç lira oğlum?

Yozgatlı kasap, önüne dizdiği pirzola ve bonfile etlerle asgari ücretlinin 1300 TL maaş aldığı ülkemizde Nusret’in bir porsiyon ete 500 TL istemesini şu sözlerle eleştirdi:

“Nusret diye bir arkadaş çıkmış. Şöyle ince sakallı, böyle bıyıklı çirkin bir şey. Bak arkadaşlar; şu et (bifteki gösteriyor) 80 kilo olup süt danası 400 gr biftek. Şu 1 kilo 100 gr pirzola 35 TL verdim. Burası Yozgat’ın Yerköy ilçesi. Bakın arkadaşlar Nusret denen arkadaş 4 kalem pirzolayı alıyor, şöyle süslüyor ve şöyle tuz döküyor sonra ver 500 lira. Şu bifteği de şöyle yapıyor (bifteği tokatlıyor) arkadaşlar, sonra doğruyor. Az pişmiş biftek. Az pişmiş et kurt yapar arkadaşlar. Lan oğlum, millet 300 lira 500 lira ir sofraya hesap veriyor. Bu memlekette 1300 TL’ye asgari ücretle çalışıyoruz. Ben aylık aldım bir ayda aldığım et bu kadar (önündeki etleri gösteriyor). El vicdan böyle bir şey olur mu? 500 lira 700 lira bin lira hesap ne yav! 1300 lira aylık alacağım bin lirasını sana vereceğim. El vicdan oğlum. Dananın hepsi kaç lira, kuzunun hepsi kaç lira oğlum? Benim yedi ecladım kasap Nusret efendi.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ