Akıllı Gündem

YouTube’un internet kotanızı bitirmesini istemiyorsanız buna dikkat!

YouTube’da müzik dinlemeyi seviyorsanız internet kotanız tehlikede demektir. YouTube’un internet kotanızı tüketmesini istemiyorsanız müzikleri MP3 olarak indirin. YouTube video klipleri MP3 olarak nasıl indirilir?

YouTube’un internet kotanızı bitirmesini istemiyorsanız buna dikkat!

YouTube‘da müzik dinlemek günümüzde çok popüler ve kullanışlı. Beğendiğimiz sanatçıların veya müzik türlerinin hazır listelerinin yer aldığı YouTube, üzerinde milyonlarca şarkı ve müzik bulunuyor. Ancak YouTube, internetteki Adil Kullanım Kotası‘nın (AKK) baş düşmanı.

YouTube üzerinden müzik dinlemenin iki dezavantajı var. İlk olarak video olarak bir resimden ibaret olsalar bile, müziklerin videolardan bir farkı yok; yani YouTube’tan müzik dinlediğinizde kotanızı veya 2019’da kaldırılacak olan AKK’yı hızla harcamış oluyorsunuz. İkincisi ise YouTube’un ses kalitesinin Spotify gibi gerçek müzik akış hizmetlerine yetişmemesi.

Bunlara rağmen YouTube’tan müzik dinlemenin rahatlığından vazgeçemiyorsanız ve veri kullanımını azaltmak istiyorsanız, aşağıda dinlediğiniz müzikleri MP3 olarak indirmenin yolunu size açıklıyoruz.

1. MP3 olarak indirmek istediğiniz YouTube videosunu açın.

2. Başka bir sayfada http://www.youtube-mp3.org/tr web sitesini açın

3. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayın ve aşağıdaki URL kutusuna yapıştırın.

 

4. Videoyu Dönüştür (Convert Video) üzerine tıklayın.

 

5. Dönüştürme tamamlanınca indirme bağlantısına tıklayın.

YouTube MP3 web sitesi çalışmazsa, Listen to YouTube ve Vid to MP3 gibi alternatifleri deneyebilirsiniz. Ancak her şekilde MP3 dosyasının ses kalitesinin ortalamayı aşmayacağını unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ