Akıllı Gündem

Youtube’un Android versiyonuna video hız kontrolleri geldi

Video paylaşım devi Youtube’un masaüstü kullanıcılarına sunduğu faydalı özelliklerden bir tanesi olan video hız kontrolleri artık mobile geliyor. Android kullanıcıları özelliği ilk kullanan taraf olabilir

Youtube’un Android versiyonuna video hız kontrolleri geldi

Dev video paylaşım platformu Youtube‘un masaüstü bilgisayar kullanıcılarına sağladığı faydalı özelliklerden bir tanesi şüphesiz ki izlediğimiz videoyu hızlandırmaya veya yavaşlatmaya imkan veren hız kontrolleri. Özellikle birşeyler öğrenmek için izlediğiniz videodaki detayları kaçırmamak için sürekli geri almak yerine yavaşlatma özelliğini kullanmak çok faydalı olabiliyor.

Youtube sevilen bu özelliği masaüstü versiyonundan sonra şimdi de mobil versiyonuna getiriyor. 9to5Google‘ın haberine göre bu özellik Android versiyonunun 12.29.57 numaralı sürümüne geldi bile. Ancak şimdilik bu platformdaki her kullanıcının cihazında mevcut değil.

Mobil versiyondaki hız seçenekleri de tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi 3 adet yavaşlatma, 3 adet hızlandırma ve bir normal olmak üzere toplam 7 seçenekten oluşuyor: 0.25x, 0.5x, 0.75x, normal, 1.25x, 1.5x, 2x. Bu kontrolleri ekrana getirmek için sağ üstte bulunan üç nokta menüsüne dokunmanız yeterli oluyor.

Google’dan henüz resmi bir açıklama gelmiş olmasa da özelliğin mobile geldiği açık bir şekilde görülüyor. Bu özelliğin faydalı olduğunu düşünüyor musunuz?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ