Akıllı Gündem

Youtube o özellik için şartlarını düşürdü

Youtube o özellik için şartlarını düşürdü

Dünyaca ünlü video paylaşım sitesi Youtube, bir süre önce kullanıma sunduğu mobil canlı yayın özelliğinden beklediğini alamayınca geri adım atmak zorunda kaldı. En az 10 bin abonesi bulunan kanalların kullanabildiği bu özellik büyük içerik üreticilerini hedef alsa da, normal kullanıcıların bundan faydalanamaması tartışma konusu olmuştu.

Bu durumun farkına varan Youtube da mobil canlı yayın denemesini daha geniş bir kitleye sunmak için istediği abone sayısında azaltmaya gitti. Bugünden itibaren 1.000 abone ve üzerine sahip olan kanallar da bu özellikten faydalanabilecek.

Bu adım Youtube’un canlı yayın özelliğini son kullanıcılara getirmeye çalışmasının bir sinyali olarak görülebilir. Zira gereksinimleri düşürmek bu testin daha geniş bir kitleye yayılması için oldukça iyi bir adım. Ancak video paylaşım sitesinin bu konuda kat etmesi gereken daha bir sürü yol var. Çünkü Facebook canlı yayın konusunda kendisinden oldukça önde.

Sosyal paylaşım devi Live özelliğini bir yıl önce yayınladı ve 2016 yılının sonuna kadar büyük ölçüde geliştirdi. Kullanıcılar canlı yayın için Facebook’u kullanmaya çoktan alışmaya başladılar bile. Youtube’un da rüzgarı arkasına almak için bu konuda büyük bir çaba harcaması gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ