Akıllı Gündem

YouTube gece modu nasıl aktif edilir

YouTube’da gizli bir şekilde yer alan gece modu nasıl aktif edilir? YouTube gece modu nasıl kullanılır?

YouTube gece modu nasıl aktif edilir

YouTube’u geceleri kullanırken beyaz arka plan gözlerinizi yoruyor ve bundan sıkıldıysanız, gece modunu kullanmayı deneyebilirsiniz. Birçok uygulama ve cihazda başlayan gece modu özelliği YouTube’da da mevcut ancak gizli bir şekilde. Peki YouTube gece modu nasıl aktif edilir.

Uygulamalarda Dark Mode, diğer bir deyişle gece modu kullanımı son zamanlarda oldukça yaygın hale gelmiş durumda. Twitter gibi bazı uygulamalar aydınlık temanın yanı sıra bir de gece modu özelliği sunuyor. Görünüşe bakılırsa YouTube’da gizli bir şekilde gece modu kullanımına izin veriyor.

Log.com.tr’nin haberine göre gece modu kullanmanın birçok avantajı bulunuyor. En önemli artısı tahmin edilebileceği üzere bu karanlık temaların gözü daha az yorması. Gece vakti uygulamayı kontrol etmek istediğinizde aydınlık temaların gözleri kör edecek kadar yoğun ışığıyla karşılaşmaktan bıktıysanız burada gece modu imdadınıza yetişiyor. Aynı zamanda OLED ekranlarda siyah renklerin kullanımı pil tasarrufu sağlıyor. Dolayısıyla genel anlamda siyah yapıdaki bir uygulamada gezmek pil tüketimini önemli ölçüde azaltıyor.

YouTube henüz resmi olarak gece modu özelliği sunmuyor fakat Reddit’teki kullanıcılar bu modu aktif etmenin bir yolunu bulmuş durumda.

Reddit’teki kullanıcılar tarafından keşfedilen bu özelliği chrome’un geliştirici panelinden aktifleştirebiliyorsunuz.

  • Öncelikle özelliği kullanabilmek için Chrome tarayıcısını kullanmak ve YouTube hesabına giriş yapmış olmak gerekiyor.
  • Daha sonrasında Ctrl+ Shift + I (Mac için Option + Command + I) tuş kombinasyonu kullanılarak konsola (Console) tıklayın.
  • Bu alana document.cookie=”VISITOR_INFO1_LIVE=fPQ4jCL6EiE; path=/” veya document.cookie=”VISITOR_INFO1_LIVE=fPQ4jCL6EiE” kodlarından birini girin.
  • Sayfayı yenileyin ve YouTube profil resmine tıklayarak “Dark Mode” veya “Gece Modu”nu seçin.

 

Konsol kapatılıp sayfa yenileniyor ve YouTube profil resmine tıklanarak “Dark Mode” seçeneği seçiliyor. Eğer seçenek görülmezse hesaba yeniden giriş yapılması gerektiği belirtiliyor. Şimdilik gizli kapaklı yollardan ulaşılabilen modun ileride standart olarak sunulacağı düşünülüyor.

Kaynak: Log

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ