Akıllı Gündem

Yeni Yılda Aldığınız Kararları Uygulamakta Güçlük Mü Çekiyorsunuz

Herkes yeni yılda hayatının bazı noktalarını değiştirmek ister ancak herkesin bunlar için yeterli motivasyonu yoktur. Eğer siz de kendinizi bu grubun içinde görüyorsanız bu uygulamalar tam size göre.

Yeni Yılda Aldığınız Kararları Uygulamakta Güçlük Mü Çekiyorsunuz

Yeni yılın ilk günlerini yaşıyoruz ve hepimiz 2016’da hayatımızın daha iyi, sağlıklı ve güzel geçmesini diliyoruz. Ancak bir ay sonra dileklerimizi gerçekleştirmek için yeterli motivasyonu bulamayacağız, bunu hepimiz biliyoruz. Öyleyse yeni yıl için dileğiniz değişime göre seçeceğiniz bu uygulamalar dileğinizi gerçekleştirebilir.

 

Karar 1: Daha az alkol al.

Uygulamanın adı: Drinkaware

Bu uygulama ile tükettiğiniz alkol miktarını ve kalorilerini hesaplayabilirsiniz ve buna bağlı olarak kendinize sınırlar çizebilirsiniz. Drinkaware uygulaması tarafsız, yargılamadan yardım ve size gerekli olan motivasyonu verir.

 

Karar 2: Sigarayı bırak.

Uygulamanın adı: QuitForTreats

QuitForTreats, sigarayı nasıl bırakmak istediğinize karar vermenize yardımcı olur. Eğer bir anda sigarayı bırakmak istemiyorsanız bu uygulama günlük kısıtlamalarla yavaş yavaş hedefinize ulaşmanıza yardımcı olur. Ayrıca siz ilerleme kaydettikçe bedeninizde nasıl değişimler meydana geldiği konusunda da bilgi verir.

 

Karar 3: Zayıfla.

Uygulamanın adı: Nutracheck

Bu uygulama gün boyunca yediğiniz her şeyin kalorisini hesaplar ve beslenme düzeninizi oluşturmanıza yardımcı olur.

 

Karar 4: Spora başla.

Uygulamanın adı: Strava

Eğer bisiklete binmek ya da koşuya çıkmak için az da olsa motivasyona ihtiyacınız varsa Strava hareketlerinizi ve bisikletle aldığınız yolu GPS ile takip eder ve kişisel rekorlar kaydetmenizi sağlar.

 

Karar 5: Daha düzeli ol.

Uygulamanın adı: Docady

Sayfalarca dosyanın arasında kaybolduysanız Docady’nin önemli projeler için kullandığı algoritma tam size göre. Cloud depolarından ve e-mail hesaplarından önemli dosyaları seçip çıkarır ve otomatik olarak tanımlar. Dijital dosyalar, kolay erişim için uygulamanın içinde saklanır. Ayrıca teslim tarihi yaklaşan belgeler için de kullanıcıları uyarır.

 

Karar 6: Aşkı bul.

Uygulamanın adı: Happn

Happn, gerçek hayatta karşılaştığınız kişilerle sizi eşleştirerek online tanışmaları gerçek dünyaya geri getiriyor. Bir Happn kullanıcısının yanından geçtiğinizde size bildirim gelir ve iletişime geçersiniz. Bu uygulama ile karşı tarafın profiline bakabilir ve en son nerede ve ne zaman karşılaştığınızı öğrenebilirsiniz. Eğer beğendiğiniz biri olursa karşı tarafın haberi olmadan kalp butonuna basabilirsiniz ya da beğendiğinizi belli etmek için Charm (cazibe) gönderebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ