Akıllı Gündem

Yeni iPhone su altında 1 saat durabiliyor

Yeni iPhone su altında 1 saat durabiliyor

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ın tanıtımı yapılırken Apple cihazların suya dayanıklılık derecesi hakkında hiçbir açıklama yapmamıştı. Acaba ne kadar su altında kalabiliyor diye merak ediyor olabilirsiniz. Cesur Youtube kullanıcısı Zach Straley sizin için kendi iPhone’uyla bunu test etti. Cuma günü yayımlanan bir videoda 2015 model iPhoneların bozulmadan yaklaşık 1saat su altında kalabildiğini görebilirsiniz. 1 saat suyun altında kaldıktan sonra bile kamera, 3D Touch, ana sayfa tuşu ve diğer her şey gayet normal çalışıyor.
Straley’in daha sonra attığı Twit’e göre flaş noktası ve kulaklık yuvası da normal çalışmaya devam ediyor. Görünüşe göre bu iki telefon herkesin tahmin ettiğinden daha dayanıklı çıktı.

Sakın evde denemeyin

Apple’den gelen resmi bir açıklama olmadığı için bunu denemenizi öneremem. Çünkü videodaki telefonların hala çalışıyor olması sizinkinin de çalışacağı anlamına gelmez. Eğer denemek istiyorsanız telefonunuzu suyun altına sokmak tamamen sizin sorumluluğunuz altında.
iPhone 6S ve iPhone 6S Plus geçtiğimiz Mart ayında Apple’ın aldığı su geçirmezlik teknolojisi patentinin ilk kanıtı olabilir. Bu teknoloji iç devrelerin normal çalışması için cihazı saran ince ve su geçirmez bir kaplamanın ürünüdür. Ancak unutmayın! Apple’den bir açıklama gelmediği sürece doğruluğu hakkında emin olamayız.
Telefonların yanında Apple Watch da şaşırtıcı derecede suya dayanıklıdır. Her ne kadar şirket bunu resmi olarak açıklamasa da görünüşe göre Apple’nin 2015’te çıkardığı cihazlar su geçirmezlik özelliğiyle dizayn edilmiş.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ