Akıllı Gündem

Yeni Fiat 500L Türkiye’de! İşte motor seçenekleri ve fiyatı

Yeni Fiat 500L, yenilenen tasarımı, güncellenen teknolojisi ve artan SUV karakteri ile Türkiye’de satışa sunuldu.

Yeni Fiat 500L Türkiye’de! İşte motor seçenekleri ve fiyatı

Fiat’ın kendini farklı hisseden sürürücülere özel olarak geliştirdiği mini SUV modeli 500L, bu yılın mart ayında yenilerek tüketicilerin karşısına. Fiat 500L çok vakit kaybetmeden Türk sürücülerle buluşmaya hazırlanıyor. Tofaş, yeni Fiat 500L’yi düzenlediği özel etkinlik ile Türk basınına tanıttı.

Etkinlik kapsamında geride bıraktığımız mayıs ayında ilk olarak karşımıza çıkan Fiat 500L, aradan geçen kısa zaman zarfının ardından Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Tasarımsal ve donanımsal anlamda ciddi şekilde elini güçlendiren 500L, geçirdiği makyaj operasyonunun ardından hitap ettiği kitleye bir adım daha yaklaşmayı başaracak gibi gözüküyor. Ülkemizde üç farklı donanım seçeneğiyle kullanıcılarla buluşacak olan yeni 500L’de bu donanım seçeneklerine üç farklı motor opsiyonu eşlik edecek.

Fiat 500L motor ve fiyat seçenekleri

Özgün tasarım ve renkli karakter
500L’nin PopStar versiyonda geçmişe yapılan en belirgin göndermeler, ön yüzdeki beşgen burun formu, bu bölümde yer alan logo taşıyıcı ve ızgara tasarımındaki krom detaylarda kendini gösteriyor. 500 ailesinin logosundan esinlenerek tasarlanan LED gündüz sürüş farları ise otomobilin yoldaki imzası niteliğinde. Ön yüzdeki yeniliklere ilaveten arka bölümde tamponun gövde rengi tasarımı ve ona eşlik eden krom süs parçaları albeniyi arttırıyor. Arka sis ve geri vites lambaları ise tamponun alt tarafında konumlandırılmış. CrossPlus gövde tipi ise sportif ve maskülen bir görünüm sergiliyor. Ön ve arka tamponlar üzerinde yer alan off-road siperlikler, kalın kontürlere sahip radyatör ızgarası ve yeni iki renkli, elmas kesimli 17 inç jantlar tasarım unsurları arasında yer alıyor.

Benzersiz Kullanışlılık
4,24 m uzunluğa ve 1,66 cm yüksekliğe sahip otomobilin başarı sırrı, bu ideal boyutları verimli kullanabilmesinde yatıyor. Günlük hayattaki koşturmacanın gerçek ihtiyaçlarını karşılamak için sunduğu geniş iç mekân ve bagaj hacminin yanı sıra şehir trafiğinde yüksek manevra kabiliyeti, kolay sürüş ve park kolaylığı rakiplerinin karşısında elini güçlendiriyor. Fiat 500L, 5 kişilik oturma pozisyonunda sunduğu 455 litrelik bagaj hacmi, koltuklarının ihtiyaca göre ayarlanmasıyla daha da genişliyor.

Pazar ivme kazanıyor
Beklentilerinin değiştiğini ve SUV tercihlerinin arttığını söyleyen Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç “Yeni 500L, aile ve SUV aracının özelliklerini bir arada topluyor. Ülkemizde yaklaşık 10 bin satış adedine ulaşan Fiat 500L, Avrupa ve Türkiye’de segmentinin lideri.” dedi. Aytaç ayrıca Türkiye otomotiv pazarının, yılbaşındaki tahminlerin üzerinde ilerlediğine değinerek şunları söyledi: Pazarın dinamiklerine baktığımızda, sene sonunda 900 bin-1 milyon bandına ulaşacağını öngörüyoruz. Yıl sonu otomobil + hafif ticari satış tahminimiz 925.000 seviyesinde. Fiat markası olarak ilk 7 ayda toplam 60 bine yakın satış gerçekleştirdik. Otomobil-hafif ticari araç satış dengesini de yine neredeyse yüzde 50/50 sağlamış durumdayız. Egea ailesinin toplam satışı 70 bine erişti. Sadece 2017’de 25 bin adet satış gerçekleşti ve geçen yıl olduğu gibi bu yılın ilk 7 ayında da Türkiye’de en çok satan model Fiat Egea oldu. Sonuç olarak piyasa gayet pozitif ilerliyor.

 

27

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ