Akıllı Gündem

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu Transist 2018’de Anlatıldı

IC İçtaş İnşaat – Astaldi konsorsiyumu ICA, Türkiye’nin en büyük ulaşım etkinliği Transist 2018’de Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun İstanbul ulaşımına kazandırdıklarını anlattı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu Transist 2018’de Anlatıldı

ICA, bu yıl 11.’si düzenlenen Transist 2018 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’na katıldı. 8–10 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde “4C: Cost (Maliyet), Capacity (Kapasite), Congestion (Sıkışıklık), Connection (Bağlantı)” temasıyla gerçekleşen Transist 2018’de, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun İstanbul ulaşımına kazandırdıklarını anlatan ICA, ayrıca otoyol güzergahı, işletme süreçleri ve kullanıcılara sağlanan faydalar hakkında ziyaretçilere bilgi verdi.

İstanbul Havalimanı’nın açılışı ile birlikte güzergahımızın önemi arttı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu güzergahının, resmi açılışı 29 Ekim’de gerçekleştirilen “İstanbul Havalimanı” ile daha da önem kazandığını belirten ICA Genel Müdürü Atilla Gökçe, “Güzergahımız ülkemizin gururu yeni havalimanına hızlı, kolay ve güvenli ulaşım imkanı sunuyor. Bunun için biz de havalimanı açılışı ile eşzamanlı olarak Odayeri gişelerimizi açtık. Böylece otoyolumuzu kullanan sürücüler artık dakikalar içerisinde İstanbul Havalimanı’na ulaşabilecek. Diğer taraftan güzergahımızın bir diğer ucunda da Sabiha Gökçen Havalimanı bulunuyor. Bu noktada, konumumuz aynı zamanda İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nı birbirine bağlıyor ve entegrasyonunu sağlıyor” dedi.

Tüm çalışmalarımız konforlu, kesintisiz ve emniyetli bir yolculuk için

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun İstanbul trafiğine nefes aldırdığını belirten, bunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan veriler ve çeşitli istatistiklerle de her yıl ortaya konulduğunu ifade eden Atilla Gökçe, “Otoyolumuzu kullanan sürücülere yüksek kalitede, emniyetli, konforlu ve kesintisiz bir yolculuk sunmak her zaman öncelikli hedefimiz. Bu doğrultuda operasyonlarımızı uluslararası kalite standartlarını gözeterek yönetmekteyiz. Avrupa’da uzun yıllar önce başlayan özel otoyol işletmeciliği, ülkemiz için çok yeni bir iş kolu. Türkiye’nin ilk özel otoyol işletmecilerinden biri olmanın bilinci ile bu işin en iyi seviyede yapılması için çalışıyoruz” dedi.

Birçok özelliği ile dünyada ilk olan köprü ve otoyolun büyük sorumlulukları da beraberinde getirdiğini dile getiren Gökçe, sözlerine şöyle devam etti; “ICA olarak operasyonlarımızı bu sorumluluğun farkındalığıyla yürütüyoruz. Bunun için otoyolumuzu; sürücü dostu akıllı ulaşım sistemleri, ileri teknoloji bakım ekipmanları ve ücret toplama sistemleri ile donattık. Yaklaşık 1.000 kişiden oluşan bilgili, donanımlı ve özenli işletme kadromuz, 4 mevsim güvenlik prensibini benimseyen trafik devriye ve bakım ekiplerimiz ile 7/24 görev yapıyor, güzergahımızı Ana Kontrol Merkezimizden kameralar aracılığıyla izliyoruz. Yol emniyeti ve güvenliği uygulamaları, verilen hizmetin sürdürülebilirliği açısından da özel önem taşıyor.”

Bi’ Mola Dinlenme Tesislerinde elektrikli araçlara ücretsiz şarj

Kuzey Çevre Otoyolu güzergahı üzerinde, yolcuların seyahatleri esnasında dinlenebilecekleri ve kaliteli hizmet alabilecekleri Bİ’ MOLA dinlenme ve akaryakıt tesisleri bulunuyor. Tesislerde, Türkiye otoyol ağı üzerinde ilk defa elektrikli araçlara ücretsiz şarj hizmeti sunuluyor. ICA’nın elektrikli araç kullanımı ve çevreci yaklaşımı desteklemek amacı ile başlattığı hizmetten tüm elektrikli araç sahipleri yararlanabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ