Akıllı Gündem

Yatırımcı Kulübü BUBA Mansion Açıldı

Türkiye’de yatırımcıları buluşturan ilk yatırımcı konağı olan BUBA Mansion, girişimcilik ekosistemini 360 derece destekleyen yatırım şirketi BUBA Ventures tarafından açıldı.

Yatırımcı Kulübü BUBA Mansion Açıldı

BUBA Mansion, yatırımcıların “ortak akıl” için buluşabileceği, ülkeyi daha ileri götürebilecek yatırımları hayata geçirebilecekleri ve küresel yatırımcılarla işbirliği yapabilecekleri bir ortam sunacak.

Yüksek düzey iş fikirlerini büyütmek için, yatırımcılarını ve girişimcilerini ağırlamaya hazır olan BUBA Mansion Investors Club’ın açılışı, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan tarafından 13 Aralık akşamı Arnavutköy’de yapıldı.

Yatırımcı Kulübü BUBA Mansion Açıldı

BUBA Ventures Başkanı Timuçin Bilgör, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan

Dünyadaki farklı yatırımcı kulüplerinden iyi uygulamaların yatırımcılarla paylaşılacağı BUBA Mansion, girişimcilerin ve yatırımcıların çalıştaylara katılabilecekleri ve seçilmiş fikirlerin asansör konuşmalarında değil şömine önünde tartışılabileceği bir ortam oluşturacak. İleri aşamada desteklenen unicorn adayı üç girişime ev sahipliği yapacak olan mavi konak, aynı zamanda içindeki değerli sanat eserleriyle de koleksiyoncu yatırımcıların ilgi odağı olacak.

BUBA Ventures Başkanı Timuçin Bilgör, “BUBA Mansion’da girişimciler fikirlerini geliştirebilecekleri nezih bir ortama, yatırımcılarsa girişimlerini yakından tanıyıp, nitelikli etkileşim kurabilecekleri fiziksel bir alana sahip oluyor. BUBA Mansion için, özel yatırımcıların, seçilmiş girişimler ve değerli mentorlarla buluşarak sağlıklı yatırım kararları alma imkanı bulabilecekleri bir fırsatlar konağı da diyebiliriz” dedi.

Yatırımcı Kulübü BUBA Mansion Açıldı

BUBA Ventures olarak 2019 hedeflerinin büyük olduğunu söyleyen Timuçin Bilgör şöyle devam etti:

“Bu konak aslında büyük bir oluşumun ilk adımı oldu. BUBA Ventures olarak 2019 yılı hedeflerimiz çok büyük. Türkiye’de benzeri olmayan 40 dönümlük bir arazi üzerinde girişimcilik dünyasına eksiksiz hizmet verecek çok büyük bir proje üzerinde çalışıyoruz. Alanlarında en güçlü markalar ve yatırımcılar bu projede yer almak için çok heyecanlı ve bu heyecan bizi daha güçlü kılıyor. BUBA Ventures olarak misyonumuz, birbirinden ayrı olduğu için yükselemeyen her gücü, her kıymetli fikri ve bilgiyi doğru ortamlarda ve platformlarda buluşturarak yükseltmektir. Bugün bizimle birlikte olduğunuz için hepinize teşekkür ederim.”

BUBA Ventures Hakkında:

BUBA; Türkiye’de girişimcilik ekosistemine 360 derece hizmet veren bir yatırım şirketidir. Ekosistem için girişimler yetiştirme konusunda uzmanlaşarak, stratejik ortaklarıyla birlikte girişimler için programlar kurup yöneterek temas ettikleri girişimleri yatırımlarla buluşturmaktadır. Yürüttükleri kurumiçi girişimcilik programlarıyla şirketlere yenilikçi vizyon kazandırırken, aynı zamanda kurumlara patentli teknolojileri yerleştirme konusunda da danışmanlık hizmeti vermektedir.

360 derece girişimcilik kavramını benimseyerek girişimler kurup yönetmektedir; Bunlardan ilki, BCB (Boğaziçi Counseling For Business) danışmanlık şirketi. BCB organizasyonu Boğaziçi Üniversitesi ve mezunları arasında kurduğu köprünün gücüyle, kurumlara ihtiyaç duydukları alanlarda destek vermek için çalışmaktadır.

İkinci girişim; 2016 yılında İstanbul Portföy ile güçlerini birleştirerek kurdukları Bosphorist Girişim Sermayesi Yatırım Fonu. Bu fonda, Teknoloji şirketlerine yatırım yapmaktadır.
2018 yılında ise en yeni girişim olan TreeT BUBA Tarım ve Teknolojileri kuruldu. Bu girişim ile tarımda yeni nesil teknolojiler kullanılarak yatırımcılarla birlikte maksimum kazanç sağlamak hedeflenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ