Akıllı Gündem

Yaşayan en önemli bilim insanlarından Prof. Robert Langlands OpenCampus’ü ziyaret etti

Yaşayan en önemli bilim insanlarından Prof. Robert Langlands OpenCampus’ü ziyaret etti

Yaşayan en önemli bilim insanlarından, Abel ödülü sahibi, Kanadalı matematik profesörü Robert Langlands, Açık İnovasyon Derneği’ni ziyaret etti.

Prof. Robert Langlands OpenCampus'ü ziyaret etti

50 yılı aşkın süredir yaptığı çalışmalarıyla matematiğin yanı sıra fizik bilimine de çok değerli katkılar sağlamış ve Langlads Programı adlı çalışması ile 2018 yılında Abel Ödülü’ne layık görülmüş, İleri Araştırmalar Enstitüsü’nde Emeritüs Profesör olan dünyaca ünlü bilim Kanadalı bilim insanı Robert Langlands, Açık İnovasyon Derneği’nin Urla’daki yerleşkesi olan Open Campus’ü ziyaret etti.

Prof. Robert Langlands OpenCampus'ü ziyaret etti

Prof. Langlands’a, Açık İnovasyon Derneği’nin çalışmaları ve Open Campus kampüsteki faaliyetlerin aktarılmasının ardından, dernek üyeleri ve dinleyiciler Türkiye’de matematik öğrenimi üzerine tartıştı. Prof. Langlands dinleyicilerin sorularını yanıtladıktan sonra Türkiye’deki bilimsel araştırmaların mevcut durumuna dair fikir alışverişinde bulundular.

Doğum gününü kutladı

6 Ekim 1936 yılında doğan Prof. Langlands, 82. yaş gününü İzmir – Open Campus’te kutladı.

Prof. Robert Langlands OpenCampus'ü ziyaret etti

OpenCampus Nedir?

OpenCampus, Açık İnovasyon Derneği ve paydaşlarının projelerini gerçekleştirmek amacıyla İzmir/Urla’da 30.000 metrekare alanı kullanan, doğa ile dost, geçiçi yapılardan oluşan bir bilim parkıdır. Kampüsün tasarlanması, projelendirilmesi ve fiziksel olarak tamamlanması, yüzlerce insanın, onlarca firma ve STK’nın maddi, manevi ve fiziki katkıları ile devam etmektedir.

Açık İnovasyon Derneği

Murat Küçükgirgin ve Zehra Doruk öncülüğünde, bilim insanları, mühendisler, tasarımcılar ve sektör profesyonelleri tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Dernek, İzmir/Urla’da OpenCampus yerleşkesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda özel sektör kamu ve akademi kurum ve kuruluşları ile iş birliği içerisinde olan Açık İnovasyon Derneği, Türkiye’de ve dünyada açık inovasyon yaklaşımını yaygınlaştırarak katma değerli üretimi ve sürdürülebilir kalkınmayı artırmayı hedeflemektedir.

Prof. Robert Langlands OpenCampus'ü ziyaret etti

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ