Akıllı Gündem

Yapay Zeka ile insanın işbirliğinde 24 saatlik buluşma “24H HOST”

Sanatın ve teknolojinin geleceği Digilogue Summit-Future Tellers’18’de konuşuluyor! Yapay Zeka ile insanın işbirliğinde 24 saatlik buluşma “24H HOST”

Yapay Zeka ile insanın işbirliğinde 24 saatlik buluşma “24H HOST”

Sanatın ve teknolojinin geleceği Digilogue Summit-Future Tellers’18’de konuşuluyor!

Yapay Zeka ile insanın işbirliğinde 24 saatlik buluşma “24H HOST”

19 – 20 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek Digilogue Summit – Future Tellers’18, konuşmacı olarak ağırlayacağı yeni medya sanatçısı Lauren McCarthy’nin Casper Schipper işbirliğinde ilk kez Sundance Film Festivali’nde prömiyerini gerçekleştirdiği, “MU in Eindhoven, NL” tarafından fonlanan ve Sundance Fellowship ile desteklenen “24H HOST” isimli performans projesine ev sahipliği yapacak. Performistanbul işbirliğiyle gerçekleşecek performans, Zorlu PSM’deki Digilogue Space’de oluşturulacak ev atmosferindeki alanda, yapay zekanın yönetimi altında hareket edecek olan performans sanatçısı Leman S. Darıcıoğlu tarafından sunulacak. 19 Ekim Cuma günü, saat 20.00’de başlayacak ve 24 saat sürecek buluşmada, yapay zeka katılımcıların sosyal medya paylaşımlarından profil analizi yaparak, uygun bir karşılama ve diyalog için performans sanatçısını yönlendirecek. Yapay zeka ve insanın ev sahipliğindeki etkinliğe konuk olmak isteyip; performansın da parçası olmak https://24hour.host/tr/ üzerinden kayıt yaptırabiliyor.

Yapay Zeka ile insanın işbirliğinde 24 saatlik buluşma “24H HOST”

Zorlu Holding’in Zorlu PSM ile birlikte hayata geçirdiği Digilogue’un her yıl gerçekleştirdiği; bilginin, yaratıcılığın, algoritmaların ve verinin; açık ve kapalı kullanımlarını odağına alan Digilogue Summit- Future Tellers’18, 19-20 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Bu kapsamda, 19 Ekim Cuma akşamı, 24 Hour Host etkinliğine, yapay zeka ve insan birlikte ev sahipliği yapacak. “Gelecekte yapay zeka merkezli bir dünyada insanların rolü ne olacak?” “Algoritmalar, canlıların her etkileşimini ve görünümünü optimize etmeye başladığında, insanlara kalan son rol, yapay zeka sistemlerinde duygusal çatışmaları ortaya çıkarmak olabilir mi?” gibi soruların ışığında ortaya çıkan 24H HOST projesi, performans sanatçısı tarafından uygulanan ve insanlarla olan etkileşimi yazılım tarafından verilen direktiflerle belirlenen, insan- yapay zeka arasındaki 24 saatlik bir iletişimi ve etkileşimi anlatıyor.

Yapay Zeka ile insanın işbirliğinde 24 saatlik buluşma “24H HOST”

24H HOST projesinde; buluşma alanına 5 dakika aralıklarla yeni bir misafir alınıyor. Aynı anda maksimum 8 konuk, yarım saat boyunca etkinlik alanında kalıyor. Katılımcıların sosyal medya paylaşımları üzerinden profil analizi yapılarak; performans sanatçısına verilecek direktifler belirleniyor ve diyaloglar bu direktifler üzerinden gerçekleşiyor. Sanatçı Lauren McCarthy, projede yarattığı 24 saatlik simülasyon ile insan ve yapay zeka arasındaki işbirliği ve gelecekteki olası rollerini de gözlemleme olanağı yaratıyor.

Zorlu PSM’de- Digilogue Space’te sanat dolu 24 saat!

Yapay Zeka ile insanın işbirliğinde 24 saatlik buluşma “24H HOST”

“Açık Kaynak Hareketi” ve “Yeni Öğrenme” temalarını odağına alan Digilogue Summit- Future Tellers’18, 19 Ekim’de saat 20.00’da kapılarını açacak Leman S. Darıcıoğlu’nun gerçekleştireceği 24H HOST performansına paralel olarak; yine 24 saat boyunca pek çok farklı etkinliğe ev sahipliği yapacak. Teknoloji ve sanatı buluşturan bu 24 saatlik yolculukta; zirve katılımcılarından Casey Reas, Kyle Mcdonald ve Gene Kogan’ın görsel- işitsel performansları Zorlu PSM Led Ekran Sahnesi’nde gece boyunca ücretsiz olarak tüm ziyaretçilere açık olacak. C/A, Ayça Ceylan ve Pınar Yoldaş’ın eserleri de yine Led Ekran’da sergilenecek.

19 – 20 Ekim tarihlerinde 3. kez Zorlu PSM’de gerçekleşecek Digilogue Summit – Future Tellers’18, sanatın geleceğine ışık tutan ve teknolojinin sosyokültürel yansımalarını merkezine alan konuşmacılara iki gün boyunca ev sahipliği yapacak. Etkinliğin ilk gününde paneller ve konuşmalar yer alırken; 2. gününde atölye çalışmaları yapılacak. http://www.digilogue.com/digilogue-summit-future-tellers18-main/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ