Akıllı Gündem

Yakın gelecekte ilgili kurumların (dövizdeki) çalkantılar ve spekülatif hareketlere müdahale ederek gereğini yaptıklarını göreceğiz-Zeybekci/Bloomberg HT

Yakın gelecekte ilgili kurumların (dövizdeki) çalkantılar ve spekülatif hareketlere müdahale ederek gereğini yaptıklarını göreceğiz-Zeybekci/Bloomberg HT

İSTANBUL, 13 Nisan (Reuters) – Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kurdaki oynaklığa yönelik, yakın gelecekte ilgili kurumların çalkantılar ve spekülatif hareketlere müdahale ederek gereğini yaptıklarının görüleceğini, Türkiye’nin spekülasyona seyirci kalmasının beklenemeyeceğini söyledi.

Zeybekci AA’ya yaptığı ve BloombergHT’de yer açıklamasında, son dönemde yaşanan kurlarla ilgili dalgalanma, çalkalanma ve oynaklığın, jeopolitik algılardan kaynaklı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Türkiye’yle ilgili de birilerinin spekülatif amaçlı bunları kullanmasından kaynaklı. Bunların Türkiye’nin gerçeklerini yansıtmadığını söylemiştik. Önümüzdeki dönemde kısa vadedeki döviz mükellefiyetlerinin yerine getirmesiyle ilgili hiçbir problem yok. Bunlar geçecektir. Yakın gelecekte de ilgili kurumların çalkantılar ve spekülatif hareketlere müdahale ederek gereğini yaptıklarını göreceğiz inşallah. Türkiye’nin spekülasyona seyirci kalması beklenemez.”

Zeybekci, akaryakıttaki fiyat artışlarıyla ilgili olarak ise, “Motorin ve akaryakıtla ilgili zamları da arka arkaya gördük. Kurumlarımıza şu çağrıda bulunmak istiyorum, bu dalgalanma dönemlerinde biraz sabretmelerini biraz beklemelerini öneriyorum. Zam yapmada bu kadar acele etmemelerini öneriyorum. Çünkü diğer taraftan bunun toparlanacağını ümit ediyoruz. Toparlanma olduğunda aynı kurumların fiyatları aşağı çekmede de aynı iştah ve heyecan içinde olmalarını bekliyoruz” dedi.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ