Akıllı Gündem

Yabancı kurumdan 4 sonrası yeni dolar tahmini

TD Securities Stratejisti Christian Maggio, Türk Lirası’na ilişkin analizlerini içeren bir rapor yayınladı.

Yabancı kurumdan 4 sonrası yeni dolar tahmini

TD Securities Stratejisti Christian Maggio, Türk Lirası’na ilişkin analizlerini içeren bir rapor yayınladı.

Doların ilk kez yurt içi piyasaların açık olduğu saatlerde 4 lirayı görmesinin ardından Türk Lirası’na ilişkin analizler de gelmeye başladı. 

TD Securities Gelişmekte Olan Piyasalar Stratejisti Cristian Maggio, uzun dönemde ABD ve Türkiye arasındaki büyük enflasyon farkına tepki olarak USD/TL’deki yukarı yönlü düzeltmenin devam etmesini beklediğini kaydetti.

Maggio, TCMB’nin bir adım atmaması ya da piyasaların bir anda boğa piyasasına dönmemesi durumunda önümüzdeki günlerde kurun 4,10-4,15’e yükselme riski olduğunu belirtti. 

Teknoloji ve bilişim sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin daha sıkı denetimlere tabi olacağı endişeleri küresel piyasalarda olumsuz havaya neden olurken, kendine özgü riskler nedeniyle geçen hafta sığ piyasada tarihi zirveyi gören dolar/TL, bugün 4 seviyesini aşmıştı.

ABD’nin Çin’den ithal edilen ürünlere gümrük vergisi getirmesinin küresel ticaret savaşlarını tetikleyeceği endişelerinin geçen hafta güvenli varlıklara talebi artırmasıyla Cuma günü Asya seansında Japon yatırımcıların yüksek faiz farkından yararlanmak üzere aldıkları Japon yeni/TL kısa pozisyonları kapatmaya yönelmesiyle dolar/TL 4.0375 ile rekor seviyeyi görmüştü. 

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ