Akıllı Gündem

Windows Phone’da WhatsApp toplu mesaj nasıl gönderilir

Windows Phone telefonlarda bulunan WhatsApp uygulamasından toplu mesaj nasıl gönderilir

Windows Phone’da WhatsApp toplu mesaj nasıl gönderilir

Akıllı telefonların bir numaralı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, toplu mesaj özelliği sayesinde size, özel günlerde ve bayramlarda sevdiklerinize ücretsiz mesaj gönderme imkanı tanıyor. WhatsApp”ta var olan bu özelliği birçok kullanıcı malesef farkında değil. Ancak bu özellik iOS, Android ve Windows Phone”da bulunan uygulamalara göre kullanım farklılığı gösteriyor. Bu yazımızda, sizi SMS maliyetinden kurtaracak Toplu Mesaj özelliğini Windows Phone uygulamasında nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Yayın Listesi Oluşturmak

Windows Phone”da, WhatsApp üzerinden toplu mesaj göndermek için ilk yapmanız gereken bir Yayın Listesi oluşturmak. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1- WhatsApp uygulamasını açın.

2- Ekranın sağ alt köşesindeki üç noktaya dokunun.

3- Yayın Listeleri”ni seçin.

4- Yayın Listeleri ekranının aşağısındaki (+) yeni simgesine dokunun.

5- Mesaj yollamak istediğiniz kişileri seçmek için kişilerin isimlerini yazın veya (+) alıcı ekle”ye dokunup kişiler listenizden seçin.

6- Ekranın aşağısındaki devam simgesine dokunun.

Bu, toplu mesaj alıcılarınızı içeren yeni bir liste oluşturacaktır. Yayın listesine mesaj gönderdiğiniz zaman, mesajınız listedeki herkese gönderilir. Alıcılar, mesajı normal bir mesaj olarak alırlar. Cevapladıklarında, mesajları Sohbetler ekranınızda normal bir mesaj olarak görünür; yolladıkları mesaj Yayın Listesindeki diğer kişilere iletilmez.

Not: Sadece sizi telefonlarındaki Kişiler listesine kaydetmiş kontaklarınız Yayın Listesi mesajınızı alabilir. Eğer arkadaşınız Yayın Listesi mesajınızı alamıyorsa, sizi telefonunun Kişiler listesine eklediğinden emin olun. Yayın Listesi Mesajları bir kişiden bir çok kişiyle sağlanan bir iletişimdir. Alıcılarınızın bir grup sohbetine katılmalarını istiyorsanız, bir Grup Sohbeti oluşturmalısınız.’,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ