Akıllı Gündem

Windows Phone 8.1 telefonları Windows 10’a güncelleyenler hesap erişim hatası ile karşılaştı

Windows Phone 8.1 işletim sistemli telefonları Windows 10’a güncelleyen kullanıcılar Microsoft hesaplarına erişimde sorun yaşıyorlar.

Windows Phone 8.1 telefonları Windows 10’a güncelleyenler hesap erişim hatası ile karşılaştı

Windows Phone 8.1 işletim sistemli telefon sahibi kullanıcılar, yeni hata ile karşı karşıyalar. İşletim sistemlerini Windows 10 yüklemek isteyen kullanıcılar, hesap erişim hatası ile karşılaştılar. Çeşitli forum ve bloglarda bu sorunu dile getiren kullanıcılar, sorunun Windows 8.1 cihazını fabrika ayarlarına aldığında ortaya çıktığını belirtiler.

Kullanıcıların bu şikayeti üzerine yürütülen bazı testler, Lumia 640’ı Windows 10’dan Windows Phone 8.1’e geri alınca gerçekten Microsoft hesabına erişimin imkansız hale geldiğini kanıtladı. Ancak Lumia 550 testten sonra aynı sorunlarla karşılaşmadı ve gayet normal şekilde Microsoft hesabına erişmeye ve mağazadan uygulamalar indirmeye devam etti.

Bir sonuca varmak gerekirse, sorun sadece bazı telefon modellerinde ve belirli şartlarda kendini gösteriyor. Yani Microsoft’un bilerek eski işletim sistemlerine desteği kestiğini düşünmek yanlış olur.

Ancak bu sorun ile karşılaşan kullanıcıların telefonları tamamen kullanılmaz hale geliyor. Mağdurların çoğu Insider Preview’i denemek için yükledikten sonra eski işletim sistemlerine geri dönmeye çalışanlardan oluşuyor.

Şunu da unutmamak lazım, Microsoft hiç bir zaman kullanıcılarını Windows 10 Mobile’a geçmeye zorlamadı. Microsoft hesabına erişiminiz yoksa, Windows Store’a erişim sağlayamıyor, dolayısıyla işletim sisteminizi güncelleyemiyorsunuz.

Sorunu yaşayanlar veya çözüm üreten okuyucularımız, deneyimlerini ve fikirlerini bu sayfada paylaşarak diğer okuyuculara fikir verebilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ