Akıllı Gündem

Windows 10’un yeni büyük güncellemesini herkesten önce indir

Windows 10’a birkaç gün sonra gelecek olan Spring Creators güncellemesini herkesten önce indirmek ister misiniz?

Windows 10’un yeni büyük güncellemesini herkesten önce indir

Windows 10’a birkaç gün sonra gelecek olan Spring Creators güncellemesini herkesten önce indirmek ister misiniz?

İsminden hala emin olmadığımız ilkbahar güncellemesinin yayınlanmasına sadece birkaç gün kaldı. Windows 10 sürüm 1803 veya yapı 17133 olarak da bilinen güncelleme, 10 Nisan’da tüm kullanıcılara dağıtılmaya başlanacak. Ancak güncellemeye ulaşmanız, her zaman olduğu gibi günleri, hatta haftaları bulabilir.

Microsoft’un güncellemeleri kademeli olarak dağıtmasının birkaç nedeni var. Bunların başında güncellemede çıkabilecek sorunların herkese yayılmasını engellemek ve sorun çıkan cihazların güncellemelerini geciktirmek geliyor. Ancak ilkbahar güncellemesini arkadaşlarınızdan önce almak istiyorsanız, tüm yapmanız gereken kendinizi Windows Insider olarak ayarlamak ve Windows 10’unuzu Yayın Önizleme kanalına getirmek.

Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

1. Görev çubuğundaki Eylem Merkezi simgesine tıklayın.

2. Tüm ayarlar’a tıklayın.

3. Güncelleme ve Güvenlik’e tıklayın.

4. Sol bölmeden Windows Insider Programı’na tıklayın.

5. Başlarken düğmesine basın. Microsoft hesabınızı bağlamanız istenecek.

6. Sadece onarımlar, uygulamalar ve sürücüler’i seçin. PC’nizi yeniden başlatmanız istenecek.

Artık Yayın Önizleme halkasındasınız ve ilkbahar güncellemesini hafta sonundan önce alabilirsiniz. Fikrinizi değiştirirseniz, aynı pencerede bulunan farklı seçenekleri de tercih edebilirsiniz.

Hürriyet’e göre, Microsoft’un toplu güncellemeleri bazen normal Windows Update’ten önce Yayın Önizleme kanalına koyabildiğini söyleyelim. Yani bu güncellemeleri test etmek istemiyorsanız, Yayın Önizleme kanalından çıkmanız gerekiyor.

Microsoft, yapı 17133’ün ISO dosyalarını henüz yayınlamadığı için bu yapıyla temiz bir kurulum yapmanız şu an mümkün değil. En son yayınlanan yapı, dört hafta önceki yapı 17127 idi.

 

Kaynak: teknokulis.com

Bu içerik teknokulis.com sitesinden otomatik olarak alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ