Akıllı Gündem

Windows 10 tekrar Windows 7’ye geçildi

Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi Windows 10, kullanım oranında Windows 7’ye tekrar geçildi.

Windows 10 tekrar Windows 7’ye geçildi

Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi Windows 10, kullanım oranında Windows 7’ye tekrar geçildi.

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının aydan aya arttığını dile getiriyor. Şirket tarafından açıklanan verilere göre, şu an için dünya genelinde Windows 10 kullananların sayısı 700 milyonu geçti. Bununla birlikte araştırma şirketleri Microsoft’la aynı görüşte değil.

NetMarketShare tarafından yapılan açıklamaya göre Windows 10, Şubat-Mart dönemi içerisinde kayıp yaşadı ve aylardır devam eden artış trendini Windows 7’ye kaptırdı. Şirket tarafından açıklanan verilere göre, Windows 7 kullananların sayısı Şubat-Mart dönemi içerisinde %41,69’dan %43,44’e yükseldi.

Aynı süre içerisinde, Windows 10 kullanıcıların sayısı ise %34,62’den %33,83’e düştü. Bu rakamlar, Windows 7’nin %1,75’lik bir artış sağlarken, Windows 10’un ise %0,79’luk düşüş yaşadığını gösteriyor.

Habertürk’e göre eğer NetMarketShare isimli firmanın ulaştığı bu sonuçlar doğruysa, Microsoft’un 2020 yılında Windows 7’yi tamamen sonlandırma hedeflerini de ertelemesi gerekecektir.

 

Kaynak: teknokulis.com

Bu içerik teknokulis.com sitesinden otomatik olarak alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ