Akıllı Gündem

Windows 10 RTX güncellemesinde hangi özellikler var?

Windows 10 RTX güncellemesinde hangi özellikler var?

Microsoft, güncel işletim sistemi Windows 10 için her yıl 2 büyük güncelleme yayınlıyor. Bu yılın ikinci büyük güncellemesi masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara ulaştı. Peki Microsoft, bu büyük güncelleme ile kullanıcılara hangi yeni özellikleri sunuyor?

Microsoft’un Windows 10 işletim sistemi için beklenen güncelleme geldi. Nvidia’nın RTX 20 serisi ekran kartları için beklenen güncelleme geldi. Windows 10 RTX güncellemesi kullanıma sunuldu. Bu güncelleme neler getirecek? Ekim 2018 Windows 10 güncellemesi yayınlandı.

Windows 10 RTX güncellemesi yayınlandı

Microsoft, Nvidia’nın yeni nesil RTX 20 serisi ekran kartları için Windows 10 güncellemesini kullanıma sundu. Nvidia’nın Turing mimarisi ile geliştirilen yeni nesil ekran kartları, oyun geliştiricilere ve kullanıcılara, ilk kez ışın izleme özelliğini sunacak.

GeForce RTX 2080 Ti ertelendi GeForce RTX 2080 Ti ertelendi

RTX ekran kartları ailesinin en güçlü modellerinden biri olan GeForce RTX 2080 Ti, RTX 2080 ve RTX 2080 Ti Founder Edition modellerinin dağıtım tarihi hakkında yeni bir erteleme daha geldi.

Microsoft’un yayınladığı ve dağıtımı gerçekleşen Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi, gerçek hayatta yaşadığınız ışık, yansıma ve gölge gibi detayları, ekranlarda da gerçek gibi görmenizi sağlayacak. Bu, özellikle de yeni nesil oyunlarda size çok ciddi bir deneyim ve seyir keyfi sunacak. Yayınlanan Windows 10 güncellemesi, RTX serisi ekran kartı sahiplerini fazlasıyla mutlu edecek gibi görünüyor.

Microsoft’un DirectX Raytracing için sunduğu bu destek, oyun geliştiricilere ışın izleme özelliğini donanım desteği ile erişim imkanı sunacak. Bu, hem oyunlarda hem de endüstriyel standartlara uygun API desteği sunacak. Windows 10 işletim sisteminin, oyunlarda ve destekli yazılımlarda, gerçek zamanlı ışın izleme desteği sunması için gereken yazılımsal altyapı, bu güncelleme ile tam anlamıyla sağlanmış oldu.

Windows 10 güncellemesi RTX ekran kartlarını çoşturacak!

Dünyanın önde gelen oyun yapımcıları halen, NVIDIA GeForce RTX GPU’ları üzerinde, gerçek zamanlı ışın izleme özelliği içeren yeni versiyonlar geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda satış rekorları kıran 3 önemli oyun, Battlefield V, Metro Exodus ve Shadow of the Tomb Raider bundan böyle gerçek zamanlı ışın izlemeyi destekleyecek. Aynı zamanda diğer oyun geliştiriciler de NVIDIA RTX desteklerini duyurdular. 3D Mark şirketi de ışın izleme ile ilgili versiyonlar için bir benchmark duyurdu.

Microsoft’un DXR için Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi adı altında sunulan Windows 10 RTX güncellemesi kapsamında resmi genel destek duyurusu ve Turing mimarisi tabanlı GeForce RTX ekran kartı ailesiyle birlikte, PC oyuncuları ışın izlemeyi içeren yeni nesil oyunların ilk dalgasını dört gözle bekliyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ