Akıllı Gündem

WhatsApp’tan ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirecek özellik

WhatsApp, mesajların ekran görüntüsünü alanları üzecek bir özelliği test ediyor. Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp konuşmalarından alınan ekran görüntülerinde karşı tarafa bildirim gidecek.

WhatsApp’tan ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirecek özellik

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, platformuna yeni bir özellik daha ekliyor. Test aşamasında olan yeni özellik, WhatsApp’ta ekran görüntüsü alanların canını sıkacak.

Platformundaki mesajlaşma güvenliğini artırmak için her geçen gün yeni bir özelliği kullanıma sunan WhatsApp, şimdi de yazışmaların ekran görüntüsünü alanlara karşı savaş açtı.

WhatsApp, özel içeriklerini koruma altına almak adına Instagram, Snapchat ve Periscope uygulamalarında bulunan ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bir bildirim gönderme özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Instagram, Snapchat ve Periscope gibi uygulamalar ve nesajlaşma servisleri, kullanıcıların gizliliğini korumak adına şifreleme işlemlerine ek olarak, ekran görüntüsü alındığında da bildirim özelliğini kullanmaya başladı.

Bu özellik, konuşma pencerelerinde ekran görüntüsü alındığında karşı tarafın bundan haberdar olmasını sağlıyor.

Gündeme gelen bir iddiaya göre Whatsapp uygulamasında da bu sistemin kullanıma sunulacak. Bu sistem kullanıma sunulursa, Whatsapp konuşmalarından alınan ekran görüntülerinde karşı tarafa bildirimler gidecek.

Whatsapp tarafından resmi olarak onaylanmayan bu güncellemenin ise 5 Şubat sonrasında önce Beta kullanıcılarına sonra da tüm kullanıcılara sunulacağı ortaya çıkan iddialar arasında.

WhatsApp’tan bomba özellik! Okunmamış mesajlar geri alınabilecek

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ