Facebook 2017 yılı dördüncü çeyrek raporu yayınlandı: Rapora göre, WhatsApp aylık kullanıcı sayısı 1.5 milyara yükselmiş durumda ve günde 60 milyar mesaj gönderiliyor. Temmuz ayında açıklanan 1.3 milyar aylık kullanıcı ve 1 milyar günlük aktif kullanıcı sayısına göre yine ciddi bir artış söz konusu.

Yine kıyaslama açısından 2014 yılında gerçekleşen satın alma sırasında servisin aylık 450 milyon aylık ve 315 milyon günlük aktif kullanıcısı olduğunu not olarak düşelim. Bu anlamda Facebook’un servise gerçekten itici bir güç sağladığı yadsınamaz.

Zuckerberg tarafından Instagram ve WhatsApp’ın en popüler birinci ve ikinci Hikaye (Story) paylaşım ürünü olduğunun da altı çiziliyor. Kısacası, Snapchat’ten klonlanan özellik bu sevişlerde çok daha popüler hale gelmiş durumda. Her iki Facebook servisi 300 milyon günlük aktif kullanıcıya sahipken, Snapchat ise 178 milyonla yetiniyor.

Facebook son olarak, WhatsApp Business ile servisi ciddi anlamda gelir getirecek hale getirmek konusundaki ciddiyetini de gösterdi.