Akıllı Gündem

WhatsApp’ta yeni değişiklikler var

WhatsApp’ta yeni değişiklikler var

WhatsApp’ta mevcut olarak numara değiştirme özelliği bulunuyor. Kullanıcı yeni bir numaraya geçtiği zaman, bu özellik sayesinde kendi verilerini yeni numarasına taşıyabiliyor. Böylelikle sohbet geçmişi korunuyor. Ayrıca numarayı değiştirdiği ise diğer tüm kullanıcılara bildiriliyor ve katıldığı gruplara yeniden katılmak zorunda kalmıyor.

WABetaInfo’nun haberine göre WhatsApp geliştirici ekibi bu özelliğe daha fazla işlevsellik eklemeye ve kullanıcıya daha fazla kontrol vermeye karar verdi.

Sitenin aktardıklarına göre kullanıcı numara değiştirdiği zaman istediği kişileri veya tüm kişileri bilgilendirmeyi seçebilecek. Ayrıca daha önce mesajlaştığı kişileri de bilgilendirmeyi seçebilecek. Yani kullanıcının isteğine bağlı olacak.

Kişiler bu durumda bilgilendirilmese bile kullanıcının katıldığı gruplara ise numara değişikliği bildirimi gidecek.


Numara Değiştir özelliğinden gerekli işlem yapıldıktan sonra WhatsApp kullanıcıya hangi kişilerin bilgilendirilmesi gerektiğini soracak.

Numara Değiştir özelliği, Ayarlar>Hesap altında bulunuyor.


Şu anda bu yenilik WhatsApp’ın Android 2.18.97 beta sürümünde yer alıyor.

Daha test aşamasında olan yeniliğin iOS ve Windows Phone platformuna da yakında gelmesi bekleniyor.

WHATSAPP’TAKİ MAVİ TİK HİLESİ NEDİR?

WhatsApp yeni özellikleri dışında bir açıkla da gündeme geldi.

Kısa sürede özellikle sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına giren bu açık milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiriyor.

WhatsApp’ın 2014 yılında kullanıma sunduğu karşınızdaki kişinin mesajınızı görüp görmediğini anlamanızı sağlayan ‘mavi tik’ özelliği hakkında bir açık keşfedildi.

WhatsApp Mavi Tik hilesi ise kullanıcı “mavi tik kapatma” yapmış olsa bile işe yarıyor.

Açık sayesinde karşınızdaki kişi mavi tik özelliğini kapatsa bile gönderdiğiniz sesli mesaj sayesinde mesajlarınızı görüp görmediğini anlayabiliyorsunuz.

Başka bir deyişle birisinin çevrimiçi olup olmadığını anlamak istiyorsanız, kendisine sadece 1 saniye uzunluğundaki sesli mesaj göndermeniz yeterli.

Zira mesaj atmanız durumda bu mesajınız okunmasa bile siz bunu göremezden sesli mesajı alan kişi bunu okuduğunda kendi ekranınızdan bunu görebiliyorsunuz.

Bu yüzden söz konusu açık “beyaz yalanları deşifre edecek” açık olarak da sosyal medyada günün konusu oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ