Akıllı Gündem

WhatsApp’ta mesaj gönderir gibi para transferi başlıyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, para transferi imkanı sunacak. Kullanıcılar WhatsApp üzerinden kolayca para gönderebilecek.

WhatsApp’ta mesaj gönderir gibi para transferi başlıyor

WhatsApp, uygulama üzerinden kolayca ödeme sağlayabilen bir sistemi kullanabilmek için bazı çalışmalar yürütüyor. Sistemin çok basit bir şekilde çalıştığı ve mesaj gönderir gibi para gönderip almanın mümkün olduğu iddia ediliyor.

WhatsApp’ın bu alanda Hindistan hükümetiyle ortak çalışmalar yürüttüğü ve gerekli izinlerin alınmaya çalışıldığı ifade ediliyor. WhatsApp yaptığı açıklamada Hindistan pazarını oldukça önemsediğini ve bu bölgede farklı hizmetler sunmak için çalışmalar yürütmeye devam edeceğini belirtiyor. Hindistan’da 200 milyondan fazla kullanıcısı olan WhatsApp, önümüzdeki 6 ay içinde bu hedefini gerçekleştirmek istiyor.

Diğer yandan WhatsApp’ın bilinirliğinin yüksek olması ve Facebook’un da etkisiyle ülkede online ödemelerin yaygınlaşacağı düşünülüyor.

Şimdilik Hindistan için geleceği konuşulan para transferi sisteminin diğer ülkelere gelip gelmeyeceği hakkında bir bilgi bulunmuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ