Akıllı Gündem

WhatsApp mesaj geri alma özelliği nasıl kullanılır

WhatsApp, bir süre önce duyurduğu mesajları geri alma özelliğinin nasıl kullanılacağını açıkladı. WhatsApp mesaj geri alma özelliği nasıl aktif edilir? WhatsApp gönderilen mesajları silme. WhatsApp’ta gönderilen mesajlar nasıl silinir?

WhatsApp mesaj geri alma özelliği nasıl kullanılır

WhatsApp, akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulaması. Yeni çağın iletişim aracı olma yolunda büyük mesafe alan WhatsApp, her geçen gün platformuna yeni özellikler ekliyor. WhatsApp’ın geçtiğimi haftalarda da çok dikkat çekici bir özelliğini duyurmuştu. WhatsApp’ın yeni özelliği sayesinde gönderilen mesajları geri alabileceksiniz. Bu özellik kullanıcılarda büyük heyecan yaratmıştı. Çünkü pişman olduğumuz mesajları geri alma imkanına kavuşacaktık. Yeni özelliğin ne zaman aktif olacağı merak ediliyordu. Meraklı bekleyiş bugün sona erdi.

Bugün sitesinde sıkça sorulan sorular sayfasını güncelleyen şirket iPhone, Android ve Windows Phone cihazlarında gönderilen bir mesajın nasıl geri alınacağını açıkladı. SSS – Sıkça Sorulan Sorular sayfasındaki bilgilere göre Geri Al özelliği ile bir grup veya bireysel mesajlaşma ekranında gönderilen mesajı geri almak mümkün.

Ancak bunun bir zaman kısıtlaması var. Gönderilen mesajı geri almak için en fazla 5 dakikanız var. Aksi takdirde mesajı geri alamıyorsunuz. Mesajı geri almayı başarıp başarmadığınızı ise “mesaj geri alındı” ibaresini gördüğünüzde anlayabiliyorsunuz. Özellik pek yakında güncellemeyle veya sunucu tarafında devreye alınarak kullanıcılara sunulacak.

 

GÖNDERİLEN MESAJI GERİ ALMAK

Geri al özelliği sayesinde bireysel bir sohbete veya bir grup sohbetine gönderdiğiniz mesajı geri alabilirsiniz. Bir mesajı gönderdikten sonra sadece beş dakika içinde geri alabilirsiniz. Beş dakikayı geçtiğiniz zaman gönderilen mesajı geri almanız mümkün olmaz.

Android‘de mesaja dokunup basılı tutun, sonra Menü tuşuna > Geri al‘a dokunun.

iPhone ve Windows Phone‘da mesaja dokunup basılı tutun, sonra Geri al‘a dokunun.

 

Başarılı bir şekilde geri aldığınız mesajlar kişilerinizin sohbetlerinden kaybolur. Aynı şekilde bir sohbette “Mesaj geri alındı” görürseniz, bu gönderenin mesajı geri aldığını gösterir.

Not:

İletilerin başarıyla geri alınması için siz ve alıcının Android, iPhone veya Windows Phone için en son WhatsApp sürümünü kullanıyor olması gerekir. Siz veya alıcınız Android, iPhone veya Windows Phone için WhatsApp’ın en yeni sürümünü kullanmıyorsa, bu özellik desteklenmeyecektir.

Alıcılar, mesajınızı geri alınmadan veya geri alınma başarısızsa görebilirler.

Geri çağırma başarısız olursa size haber verilmez.

Hoşçakalın,

WhatsApp Destek Ekibi

Kaynak: Habertürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ