Akıllı Gündem

WhatsApp kullanıcılarının bilgilerini Facebook ile paylaşmaya başlayacak

WhatsApp kullanıcılarının bilgilerini Facebook ile paylaşmaya başlayacak

Facebook 2014’te WhatsApp’ı aldığından beri genel olarak iki sosyal ağ birbirinden ayrı tutulsa da yakın zamanda bu durum değişecek gibi görünüyor. Bu yakınlaşmayı kanıtlayan bazı kanıtlar da mevcut.

Javier Santos adındaki Android geliştiricisi, WhatsApp beta uygulamasında Facebook’la hesap bilgilerini paylaşılmasıyla alakalı yeni seçeneklerin olduğunu açıkladı. Aşağıdaki screenshotlara göre amaç, bilgileri kullanarak Facebook’un deneyimlerini artırmak.

Aslına bakılırsa bununla tam olarak neyi kastettikleri açık değil. Ancak görünüşe göre Facebook bu bilgileri, hedef kullanıcılara uygun reklamlar üretmek için kullanacak. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde WhatsApp yıllık üyelik ücretini kaldırdığına ve uygulamada üçüncü parti reklamları kullanmayacağına dair söz verdi. İşte Facebook da bu bilgileri kullanarak para kazanmayı planlıyor.

Bu durum, kullanıcıların sosyal ağda daha kolay bir şekilde arkadaşlarını bulmalarına yardımcı olacak ve Facebook’un arkadaşlık trafiğine biraz olsun yoğunluk katacak.

Ayrıca güvenlik konusu üzerinde de büyük bir ilgi var. WhatsApp, kullanıcılarına arama ve mesajlaşmalar için baştan son şifreleme seçeneği sunuyor. Bu sayede kullanıcılar konuşmalarının güvende olduğundan emin olacaklar.

Siz WhatsApp kullanıcıları, Facebook’un bilgilerinizi kullanmasına izin veriyor musunuz?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ