Akıllı Gündem

WhatsApp’ta ses kaydı için düğmeye basılı tutma dönemi sona eriyor

WhatsApp iOS beta güncellemesinde kullanıcıların işine yarayacak yeni özellikler ortaya çıktı. Artık WhatsApp’ta ses kaydı için düğmeye basılı tutma dönemi sona eriyor. Ayrıca yeni özellik sayesinde içinde YouTube videosu oynatılabiliyor.

WhatsApp’ta ses kaydı için düğmeye basılı tutma dönemi sona eriyor

WhatsApp iOS beta sürümü geçtiğimiz gün güncellenerek iki yeni özelliğe kavuştu. Baştan belirtelim bu özellikler şu anda kullanmakta olduğunuz WhatsApp’ta yok, test aşamasında olan beta sürümünde var. Gelelim neler olduğuna.

Eğer sesli mesajı sıklıkla kullanıyorsanız o zaman bu ilk özellik çok işinize yarayacak.

Artık WhatsApp’ta ses kaydı kilidi var. Ses kaydı için düğmeye basılı tutma dönemi sona erdi de diyebiliriz. Kullanıcı sesli mesaj için kayıt yapacağı zaman düğmeyi yukarı doğru kaydırınca kilit devreye giriyor ve böylece düğmeye basılı tutmasına gerek kalmıyor. Oldukça kullanışlı.

Diğer özellik ise YouTube videolarıyla alakalı. Artık uygulama içinde YouTube videosu oynatılabiliyor. Normalde listenizdeki biri size YouTube video gönderdiğinde, videoya tıklarsanız YouTube’a yönlendirilirsiniz. Artık yönlendirme olmadan videoyu izleyeceksiniz.

Bu iki özellik en başta bahsettiğimiz gibi şimdilik WhatsApp iOS beta 2.17.81 sürümünde yer alıyor. Daha test edilecekler ve sonra tam sürümde kullanıma sunulacaklar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ