Akıllı Gündem

Whatsapp dolandırıcılığına dikkat!

Zaman zaman Whatsapp kullanıcılarını kendilerine kurban olarak seçen siber dolandırıcılar yeniden iş başında. Yolladıkları mesajla kullanıcıların banka hesaplarına erişmeyi hedefleyen dolandırıcılar tehlike saçıyor. İşte detaylar…

Whatsapp dolandırıcılığına dikkat!

Siber dolandırıcılar yeniden iş başında! Whatsapp uygulaması üzerinden kullanıcıları dolandırmayı hedefleyen siber korsanlar, bu yolla ikinci kez insanları kandırmayı hedefliyor.

Whatsapp üzerinde kol gezen dolandırıcılar yine çeşitli oyunlarla kurbanlarının banka hesaplarına erişmeyi hedefliyor.

Kullanıcılara Whatsapp uygulamasının kullanım süresinin dolduğunu ve yeniden yıllık ücret ödemeleri gerektiğine dair bir mesaj gönderen korsanlar, linke tıklandığı anda kullanıcının banka hesaplarına ulaşabiliyor. Bu adımdan sonra kullanıcıdan ödeme bilgilerini güncellemesi isteniyor. Ancak, her ne kadar normal bir mesaj gibi görünse de ekstra bir yazılım kullanan dolandırıcılar bu yolla hesabınıza sızabiliyor.

Yetkililer kullanıcıları bu tür mesajlara itibar etmemeleri ve linklere tıklamamaları konusunda bir kez daha uyardı. Geçtiğimiz yıl da yine Whatsapp’ı kendilerine hedef seçen siber korsanlar, kullanıcılara Whatsapp’ın özel bir versiyonu olarak tanıttıkları “Gold” versiyonu indirmeleri için link yollamışlardı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ