Akıllı Gündem

WhatsApp çift mavi tık okundu bilgisi nasıl kaldırılır

WhatsApp’ın okundu bildirimini kandırmanın yolu. WhatsApp çift mavi tık kaldırma, WhatsApp çift mavi tık, WhatsApp güncelleme, WhatsApp okundu bilgisi, Android güncelleme

WhatsApp çift mavi tık okundu bilgisi nasıl kaldırılır

WhatsApp’ın bir süre önce uygulamaya koyduğu okundu bilgisi veren çift mavi tık özelliği büyük tartışmalara neden oldu. Sosyal medyada oldukça çok tartışılan yeni özelliği, kimileri beğenmiş, kimileri ise yerden yere vurmuştu. Facebook’ta görüldü özelliğinden ilham alan mavi tik özelliği, insanların özel hayatına müdahale olduğu için sevgililer, dostluklar nice arkadaşlıkların arasına gireceğinden korkuluyordu. WhatsApp, yaşanan bu tartışmaları dikkate alarak mavi tık özelliği için yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar Mavi tik özelliğini kaldırabilecek. Oldukça tepki aldığı tahmin edilen özelliğin hemen ardından panzehir misali gelen güncelleme büyük bir kesimin içini rahatlattı. Şuan sadece Android platformuna gelen güncelleme beta aşamasında olduğu için WhatsApp’ın resmi sitesinden yapılabiliyor. Yakın zaman içerisinde ben ‘Mavi tık’ kapatma güncellemesinin AppStore’de ve Google Play’de yayınlanarak tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

PEKİ WHATSAPP’TA MAVİ TİK NASIL KALDIRILIR? İŞTE CEVABI:

Uygulamaya girip ayarlar seçeneğinden gizlilik ayarlarına giriyoruz. Bu sekmede yer alan “Read receipts” yerin karşısında bulunan kutucuğu kaldırdığımızda ‘kabus’ sona eriyor. iPhone ve Android cihazlarda okundu raporu göndermeyi kalıcı olarak kapatabilirsiniz. İşte takip etmeniz gereken birkaç basit adım:

 

  1. WhatsApp’ı açın.
  2. Ayarlara girin.
  3. Hesap ve Gizliliği seçin.
  4. Okundu bildirimini kapatın.

Aklınızda bulunsun, bu işlemi yapmanın bir de kötü tarafı var. Arkadaşlarınıza yazdığınız mesajların okunup okunmadığını siz de öğrenemeyeceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ