Akıllı Gündem

Whatsapp bu telefonlara da elveda dedi

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bazı Android modelleri, iPhone 3G, bazBlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 işletim sistemli telefonlarda artık çalışmayacak.

WhatsApp, platformuna bir çok yenilik ve güncelleme getirirken, bazı telefon modellerine de desteğini kesiyor. Geçtiğimiz günlerde yeni güncellemelerini almayan, eski model telefonlara desteğini keseceğini duyurmuştu. WhatsApp, şimdi bu duyurusunu uygulamaya koyuyor.

Bugünden itibaren WhatsApp, iPhone 3G ve bazı Android telefonlarda kullanılamayacak. BlackBerry ve Nokia için ise farklı politikalar izlenecek. Android 2.2 sürümü ve aşağısı, başta iPhone 3GS olmak üzere iOS 6 ve aşağısı ve Windows Phone 7 ile çalışan akıllı telefonlar WhatsApp erişimine kapatılacak.

BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 işletim sistemine sahip telefonlar da WhatsApp desteğini kaybedecek. Ancak firma 30 Ocak 2017 tarihine kadar süre tanımış durumda. Bu tarihten sonra onlar da WhatsApp kullanamayacak.

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan platformun, eski işletim sistemi sürümlerinde sayısız açık riski bulunduğu için böyle bir karar aldığı söyleniyor. Eski sürüm telefon kullananlarsa yeni bir akıllı telefona geçiş yapmak zorunda kalacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ