Akıllı Gündem

WhatsApp 30 gün içinde bu telefonlardan desteğini çekiyor

WhatsApp, eski işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan desteğini çekeceğini duyurdu. Android 2.0 ve iOS 7.0 sürümlerinden eski olan, Nokia S40 ve S60 sistemlerine sahip olan, BlackBerry OS ve BlackBerry 10 sistemleri kullanan cihazlar Haziran sonundan itibaren WhatsApp kullanamayacak.

WhatsApp 30 gün içinde bu telefonlardan desteğini çekiyor

WhatsApp, anlık mesajlaşmanın vazgeçilmez uygulamalarının başında geliyor. Akıllı telefon kullananların olmazsa olmaz uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, bu bilinçle platformunu sürekli güncelliyor ve de yeniliyor. WhatsApp, platformunu yenilemesi sonrası eski işletim sistemli akıllı telefonlar bu yeniliklere ayak uyduramıyor. WhatsApp’ta belirli aralıklarla eski akıllı telefonlara ve sistemlere destek vermeyeceğini açıklıyor.

WhatsApp’tan bu yönde yeni bir açıklama daha geldi. Anlık mesajlaşma devi, geçtiğimiz aylarda bazı eski sürüm işletim sistemlerini Haziran 2017 sonunda devre dışı bırakacağını ve destek vermeyeceğini açıklamıştı. Haziran ayına girdik ve geri sayım başladı, Nokia, BlackBerry, iPhone ve Android 2.0′ altındaki cihazlar önümüzdeki 30 günün sonunda WhatsApp kullanamayacak.

WHATSAPP HANGİ TELEFONLARDAN DESTEĞİNİ ÇEKECEK?

Android 2.0 ve iOS 7.0 sürümlerinden eski olan, Nokia S40 ve S60 sistemlerine sahip olan, BlackBerry OS ve BlackBerry 10 sistemleri kullanan cihazlar Haziran sonundan itibaren WhatsApp kullanamayacak.

 

WhatsApp’a sohbet sabitleme özelliği geldi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ