Akıllı Gündem

Vodafone’dan “Doğuş Grubu’na satılıyor” iddiasına cevap

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, “Doğuş Grubu Vodafone’u satın alıyor” iddiasına cevap verdi.

Vodafone Türkiye’nin Axon Consulting (Axon Danışmanlık) ile hazırladığı “Türkiye’nin Dijital Geleceği: Genişbant Vizyonu” isimli raporun tanıtımı, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel’in ev sahipliğinde bugün İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında yapıldı.

Raporda Türkiye’de fiber altyapı kapsamasının tüm hanelere ulaştırılması için en uygun teknoloji ve uluslararası yatırım modelleri analiz edildi. Günümüzde evlere genişbant götürmekte olan birçok teknolojinin mevcut olduğu belirtilen raporda, bu teknolojiler arasında teknik olarak en gelişmiş olan evlere-binalara kadar giden fiber “FTTH/B” teknolojisi “Açık Erişim Şebekesi” (AEŞ) modeliyle Türkiye için önerildi.

Türkiye için ‘Ulusal Geniş Bant’ politikasının masaya yatırıldığı toplantıda, son günlerde kulislerde sıkça konuşulan “Vodafone, Türkiye’den çıkabilir. Doğuş Grubu, Vodafone Türkiye’yi satın alabilir” iddiaları da gündeme geldi.

Süel, “Doğuş Grubu Vodafone’u satın alıyor” iddiasına cevap verdi

Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Hasan Süel, basında yer alan Vodafone Türkiye’nin Doğuş Grubu’na satılacağı iddiasına yönelik de şunları kaydetti:

“Bu gerçeğe dayanmayan, mesnetsiz, doğruluğu olmayan bir bilgi. Ben bugün Vodafone’a şöyle geriye dönüp baktığımda, 20 milyar liralık bir yatırımı var. Rekabeti, ürün hizmetlerindeki çeşitliliği, büyümesini ve pazar payı kazanmasını bu yatırımlarla gerçekleştiren bir kuruluş. Türkiye’nin geleceğine yönelik çok yeni yatırımlarımız var, Vodafone Arena gibi uzun vadeli iş birliklerimiz var. Bugün burada gelecekten bahsediyoruz. Bugüne kadar kaç tane dedikodu olduysa hepsi asılsız çıktı. Bu da asılsız. Bizim bugüne kadar yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. Bizim Grup CEO’muz Vittorio Colao, Sayın Başbakanımıza ekim ayında yaptığı ziyarette de, Türkiye’ye olan inancını, yatırım sürekliliği taahhüdümüzü net olarak verdi. Bununla ilgili değişen hiçbir durum yoktur. Biz bu sektöre ve Vodafone’un geleceğine olumlu bakıyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ