Akıllı Gündem

Vodafone yaklaşık 2000 müşterinin hesabına girildiğini açıkladı

Vodafone yaklaşık 2000 müşterinin hesabına girildiğini açıkladı

Vodafone (Birleşik Krallık)’ın cumartesi günü yaptığı açıklamada hackerların bu hafta 1,827 müşterinin hesabına eriştiklerini bildirdi. Birleşik Krallıkta, bu ay telekoma yapılan ikinci saldırı da bu oldu.
Vodafone’un sözcüsü olay üzerine şu şekilde bir açıklama yaptı: “Saldırganlar kurbanların banka tasnif kodu ve banka hesaplarının son 4 hanesini, isim, telefon numarası ve adres bilgilerini öğrendikleri için müşterilerin hesaplarını kullanmaları imkânlar dâhilinde görünüyor. Bu olay kaynağı bilinmeyen email ve şifre kullanan suçlular tarafından gerçekleştirilmiştir. Kesinlikle Vodafone ile bağlantılı değildir.”
Bilgilerinin ele geçirilmiş olmasına rağmen Perşembe günkü saldırıya maruz kalan müşteriler şu ana kadar hesaplarında hiçbir değişim görmediklerini, hesaplarının dolandırıcılar tarafından kullanılmadığını bildirdiler.
Vodafone’un sözcüsü konuşmasını: “Hiçbir kredi kartı ya da hesap kartının numarası temin edilmedi ve bu da 1,827 müşterimizi saldırıya açık hedef haline getiriyor. E-dolandırıcılığa maruz kalabilirler.” şeklinde sürdürdü.
Televizyon, mobil hat ve sabit hat sağlayıcısı olan Talk Talk da geçen hafta siber saldırıya uğradığını açıklamıştı. Bu saldırıda da 4 milyon kullanıcının kişisel bilgileri, suçluların kullanımına açık hale gelmişti.
21,000 civarı banka hesap numarası ve tasnif numarasına girildi. Bu saldırıyla bağlantılı 2 genç tutuklandı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ