Akıllı Gündem

Vestel TV’lere hazır HD ve SD kanal listesi nasıl yüklenir – 2017

Vestel’in USB girişli yeni nesil 4K Ultra HD, Smart ve LCD TV’lere HD ve SD hazır kanal listesi nasıl yüklenir? Vestel televizyonlara kanal listesi nasıl yüklenir? Vestel televizyonlara SD ve HD hazır kanal listesi yükleme ve ayarlama işlemi.

Vestel TV’lere hazır HD ve SD kanal listesi nasıl yüklenir – 2017

Vestel televizyonlarda kanal listesi düzenleme ve ayarlama işlemi ile uğraşmak istemiyorsanız, hazır SD ve HD kanalları liste olarak yükleyebilirsiniz. Hatta bilgisayar kullanımınız biraz iyi seviyedeyse kanalları bilgisayarınızda istediğiniz gibi sıralayabilir ve bunu bir USB yardımı ile televizyonunuza yükleyebilirsiniz. Bunun için Vestel marka televizyonunuzda bir adet USB girişi olmalı. Aşağıda anlatacağımız işlem, MB100 veya MB120 anakarta ve USB girişine sahip Vestel 4K, Ultra HD, UHDTV, LED TV’lere hazır kanal listesi yükleyebilirsiniz.

Peki televizyonunuzun MB100 anakarta sahip olduğunu nasıl anlayacaksınız?

Televizyonunuzun anakart tipini öğrenmek için: Kumandadan Me” tuşuna basın, menüde iken kumandadan “4725” sayılarına basarak öğrenebilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz gibi SERVICE MENU satırının sonunda bu ibareyi göreceksiniz. Hazır kanal listesi “MB100 ve M120” tipi anakart ile uyumludur. Diğer tip anakartlarla uyumlu olup olmadığını deneme-yanılma ile öğrenebilirsiniz.

 

KANAL LİSTESİ İNDİRME

Aşağıdaki linke tıklayarak forumlarda paylaşılan hazır kanal listesini indirebilirsiniz. Listeyi forumda paylaşan kişi Türksat üzerinden şifresiz Şampiyonlar Ligi maçlarını veren “Ferda Tv”nin de listenin sonuna eklendiğini belirtti.

Kanal listesi link: https://www.mediafire.c…l_Nisan_2017_Listesi.sdx

Bir başka forum kullanıcısı da MB96 anakartlara uyumlu kendi kullandığı kanal listesini paylaşmış. 24 mayıs 2017 taraihinde tüm kanalların kategorilerine göre sıralı olduğu listeyi de aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://dosya.co/aqg44wf910hj/mb90_sdx.sdx.html

 

KANAL LİSTESİNİ TELEVİZYONA YÜKLEME

Kanal listesini indirdikten sonra bir USB belleğe yükleyin ve aşağıdaki 1. adımdaki ilmeleri kumandanızdan yaparak televizyonunuza yükleyin. Not: USB’den listeyi yedeklemeden önce 2. adımdaki yedekleme işlemini de yapabilirsiniz.

1- Kanal Listesi TV ye Yükleme => Ayarlar -> Uydu Ayarları -> Uydu Kanal Tablosu -> “USB’den TV’ye yükleme”

Kanal listesini USB’ye yedek almak içinde yine kumandadan aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

2- Kanal Listesi Yedek Alma => Ayarlar -> Uydu Ayarları -> Uydu Kanal Tablosu -> “TV’den USB’ye yükleme”

BİLGİSAYARDA KANAL LİSTESİ DÜZENLEME

SatcoDX Kanal Listesi Düzenleme Programı – Türkçe

Bu programla bilgisayardan kendi kanal listesinizi basitçe özelleştirebilirsiniz. Kullanımı çok basittir, tamamen Türkçedir.

Link: http://vorboss.dl.sourc…asatcodx/NovaSatcoDx.zip

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ziyaretçi dedi ki:

    https://e-saturn.com/product/vestel-kanal-listesi-2019/

    en güncel kanal listeleri için ziyaret edin

BİR YORUM YAZ