Akıllı Gündem

Vertu’nun telefonları 92 bin TL’ye açık artırmaya çıkıyor

Kaçak işadamı Hakan Uzan tarafından satın alınan Vertu, müzesindeki telefonları 26 bin dolar (92 bin TL) açılış ücreti ile açık artırmaya çıkarıyor.

Vertu’nun telefonları 92 bin TL’ye açık artırmaya çıkıyor

Vertu dünyanın en pahalı telefon markası olarak biliniyor. Geçtiğimiz Mart ayında kaçak işadamı Hakan Uzan tarafından satın alınan marka, ülkemizde de dikkatle takip ediliyor. İngiliz lüks telefon markası şimdi de ilginç bir açık artırma haberi ile gündeme geldi.

Finansal olarak zor günler geçiren ve ülkedeki üretim faaliyetlerine son verme kararı alan Vertu, müzesindeki telefonlar 26 bin dolar (92 bin TL) açılış ücreti ile açık artırmaya sunuluyor.

Son dönemde yaşadığı finansal sorunlar ile İngiliz basının gündeminde olan lüks telefon üreticisi Vertu, geçtiğimiz haftalarda ülkedeki üretim faaliyetlerine son verme kararı almıştı.

Lüks telefon markası Vertu şimdi de bir açık artırma haberi ile gündemde. Markanın müzesindeki 105 model meraklıları için internet üzerinden açık artırmaya sunulacak.

Bu modeller için istenilen minimum ücret ise 26 bin dolar yani 92 bin TL. Vertu, Mart ayında ülkemizde hakkında tutuklama kararı olan ve bu nedenle Paris’te yaşayan işadamı Hakan Uzan tarafından satın alınmıştı.

Sahip olduğu teknolojiden ziyade ürettiği lüks modellerle adını duyuran Vertu, modellerinde devekuşu derisi, altın ve bazı değerli taşlar gibi pahalı malzemelere yer veriyordu.

1998’de Finlandiya merkezli telefon devi Nokia’nın bir parçası olarak kurulan Vertu, 2015 yılında Çinli bir şirkete satılmış ve son olarak Mart 2016 yılında Hakan Uzan tarafından satın alınmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ