Akıllı Gündem

Vatan Şaşmaz’ı eski manken Filiz Aker öldürdü – Filiz Aker kimdir

Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz’ı öldüren kadının kimliği belli oldu. Ünlü sunucuyu eski manken Filiz Aker öldürdü. Eski manken Filiz Aker kimdir?

Vatan Şaşmaz’ı eski manken Filiz Aker öldürdü – Filiz Aker kimdir

Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz, bu akşam Beşiktaş’taki Conrad otelde ölü olarak bulundu. Şaşmaz, sırtından vurularak öldürülmüştü. Olayın sıcaklığı geçmeden ünlü sunucuyu öldüren kişi belli oldu. İlk gelen bilgilere göre ünlü sunucuyu aynı odada bulunan eski manken Filiz Aker’in öldürdüğü belirtildi.

Şaşmaz’ın sırtından çok sayıda kurşunla vurulduğu öğrenildi. Eski manken  olduğu öğrenilen Filiz Aker, Şaşmaz’ı vurduktan sonra intihar etti. Peki Vatan Şaşmaz’ı vuran eski manken Filiz Aker kimdi? İşte bu sorunun cevabı da çok geçmeden ortaya çıktı.

1963 doğumlu eski manken Filiz Aker, greencard sahibiydi ve ABD’de yaşıyordu. 1 aydır Türkiye’de bulunan Aker, İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Conrad otelde kalıyordu.

Öte yandan Filiz Aker’in sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarında silahlı fotoları da dikkat çekiyor…

 

Filiz Aker’in bilinmeyen geçmişi…

Vatan Şaşmaz’ı otel odasında öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in geçmişi yeniden irdelenmeye başlandı. Ortaya ise Aker’in olaylı aşkları çıktı. İşte 1990’lı yılların sonuna kadar Türkiye’de kalan ve assolist ablası Eda Eren ile birlikte magazin dünyasının flaş isimlerinden olan Aker’in ‘kanlı’ aşk geçmişi…

1980’Lİ YILLARIN SONUNDA ÜNLÜ OLDU

1963 doğumlu Filiz Aker, 1990’lı yılların sonuna kadar magazin dünyasının flaş isimlerinden birisiydi. Mankenlik yaparak ünlüler dünyasına giriş yapan Aker aynı zamanda çeşitli sinema filmlerinde de rol aldı.

Filiz Aker, 1988 yapımı Vahşi Güzel filminde Banu Alkan ile birlikte rol almıştı.

Filiz Aker, 1989 yapımı Vahşi Güzel filminde Banu Alkan ile birlikte rol almıştı.

 

1988’DE FİLMLERİN ARANAN YÜZÜYDÜ

1987 yapımı İnsan Avcıları filmi ile sinema dünyasına giriş yapan Aker ertesi yıl tam üç filk birden çevirdi. Filiz Aker 1988 yapımı; Kurtlar Geceyi Sever, Sürgün ve  Alman Avrat 40 Bin Mark filmlerinde boy gösterdi.Bu filmlerini 1989 yapımı Vahşi ve Güzel ile 1994 yapımı Bir Sonbahar Hikayesi isimli eserler izledi. Aker, İranlı zengin bir sevgiliyle beraber olduktan sonra ise oyunculuğu bırakıp 1998 yılında ABD’ye yerleşti ve ticaretle uğraşmaya başladı. Filiz Aker’in ismi ABD’ye taşınana kadar sık sık magazin dünyasını da meşgul etti.

 

Filiz Aker’in yeğeni: Teyzem Vatan Şaşmaz’a platonik aşk besliyordu

Filiz Aker’in yeğeni: Teyzem Vatan Şaşmaz’a platonik aşk besliyordu

 

ADI ÖLDÜRÜLEN SENDİKACI İLE AŞK DEDİKODUSUNA KARIŞTI

semsi-denizer

Filiz Aker’in ismi 1990’lı yıllarda TÜRK- İş Genel Sekreteri, eski Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Şemsi Denizer ile birlikte anılmıştı. Bu iddialar 6 Ağustos 1999 günü Zonguldak’taki evinin önünde Cengiz Balık isimli şahıs tarafından, silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitiren Denizer ile birlikte mezara gitti.

 

BİRKAÇ YIL ÖNCE BOŞANMIŞ

Aker’in evlenerek ABD’ye yerleştiği İran asıllı kocasından da birkaç yıl önce boşandığı öğrenildi.

 

‘ONA 3-4 TRİLYON HARCADIM’ DEMİŞ

Yakınlarının ifadelerine göre hazırlanan polis raporunda Aker’in yakın çevresine; Şaşmaz’a karşı 10 yıldır saplantılı aşk beslediğini söylediği detayı yer aldı. Aker’in ayrıca Şaşmaz için “Ona 3-4 trilyon (milyon) harcadım, kimseye bırakmam. Eşinden boşanmazsa onu öldürürüm” dediği iddia edildi.

 

İşte Filiz Aker’in dikkat çeken sosyal medya fotoğrafları

filiz aker1

 

 

Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü

Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ