Akıllı Gündem

Vakıfbank 4 bağlı ortaklığında bulunan VakıfBank ESV ve VakıfBank ÖSGV paylarını almak için genel müdürlüğe yetki verdi-KAP

Vakıfbank 4 bağlı ortaklığında bulunan VakıfBank ESV ve VakıfBank ÖSGV paylarını almak için genel müdürlüğe yetki verdi-KAP

İSTANBUL, 13 Nisan (Reuters) – Vakıfbank VAKBN.IS , Vakıfbank Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı (ESV) ve Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı’na (ÖSGV) ait dört adet bağlı ortaklığında bulunan hisselerin satın alınması için genel müdürlüğe yetki verdi.

KAP’a yapılan açıklamaya göre banka ÖSGV’ye ait olan bağlı ortak hiselerinden sermayesi 14 milyon TL olan Vakıfbank Vakıf Gayrimenkul Değerleme’nin yüzde 31,43’ünü, sermayesi 30.2 milyon TL olan Vakıf Pazarlama’nın yüzde 8.35’ini, sermayesi 70 milyon Tl olan Vakıf Faktoring’in yüzde 2.54’ünü ve sermayesi 35 milyon TL olan Vakıf Yatırım Menkul’un yüzde 0.25’ini satın almak için genel müdürlüğe yetki verdi.

Banka ESV’ye ait olan bağlı ortak paylarından ise Vakıf Gayrimenkul Değerlemeye ait yüzde 8.57, Vakıf Pazarlamaya ait yüzde 9.30 payı satın alacak.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ