Akıllı Gündem

USDTRY kurunda yeni normal 4,0000!

USDTRY kurunda yeni normal 4,0000!

Türk Lirasının gelişen ülke para birimleri arasında ABD Dolar’ı karşısında güçlü bir profil gerçekleştiremediği bir süreçte USDTRY kuru 4,0000 seviyesi üzerindeki kalıcı seyrine devam etmeye çalışan bir fiyatlama davranışı oluşturmaktadır.

Rus Rublesi önderliğinde Güney Afrika Randı ve Türk Lirasının ABD Dolar’ı karşısında güçlü bir seyir izleyemediği bir günde, gün içerisinde 4,0753 seviyesine kadar yükseliş gerçekleştiren kur da kısa vadeli olarak 4,0835 – 4,1172 seviyelerine doğru çıkışların devam edebilme ihtimali gündemimizdedir. Özellikle de bu süreçte trend içerisinde tepki satışı düşüncesi gündemde yer alır mı sorusunun cevabında da yükseliş trendinin üst noktası 4,0835 bariyeri ayrıca takip edilmelidir.

Kısa vadeli olarak, 20 periyotluk üssel hareketli ortalama (4,0340), ana görünümde ise 75 periyotluk basit hareketli ortalama (3,9870) üzerinde kaldığı müddetçe USDTRY kuruna yönelik pozitif seyrin devam etmesi beklenilmektedir.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ