Akıllı Gündem

Unutsan İyi Olur

Unutsan İyi Olur

Geçmedi mi hala?

Geride bıraktıkların, hataların, pişmanlıkların geçerken yine mi uğradılar? Sana yine hatırından geçenleri mi anımsattılar, daha doğrusu bir türlü geçmeyenleri…

Geçmiş geçmişte kaldı. Senin için hala geçmemiş bile olsa “di”li geçmiş zamanda yaşadıkların çoktan geçti gitti. Bitti.

Unutsan iyi olur.

Geçmişinden pekala ders alabilirsin ama sürekli onunla yaşayamazsın. Hele ki bu şekilde yaşamayı bir hayat tarzı haline getirirsen “geçmiş olsun” diyenlerin çok olur bu hayatta. Bundan sonra hayatından şimdiye kadar geçip gidenlerle olan bağın “bir an içim geçmiş” kısalığında ve unutkanlığında olmalı. Klişe bir ifade olacak belki ama artık önümüzdeki maçlara bakmalısın.

Gelecek gerçekten heyecan verici. Mesela yarın ne olacağını bilmiyorsun. Müthiş bir bekleyiş öyle değil mi? Sonuçta yarın  kalan ömrünün ilk günü. Yeniden doğmuş gibi say kendini. Geriye sarma tuşuna basmaya hiç gerek yok. Arkana dönüp bakmayı teşebbüs etmeyi düşünmen bile bu hayatta önüne sunulacak olan fırsatları ve mutlulukları frenleyecektir.

Hem yarına çıkabilecek olman dahi senden ümit kesilmediğinin veya bir gün daha hayata senle devam edileceğinin yeryüzüne ve insanlığa anlam ve değer katabileceğine olan kollektif inancın uhrevi ve dünyevi bağlamda bir emaresi, işareti olabilir.

Bunalımda, depresyonda hatta tükenmişlik sendromunda olman gelecek günlerin de bu şekilde geçeceği anlamına gelmez. Kalk ve kendini uyar! Kendine bu hakikati duyur! Rüzgar olumlu anlamda her an ters yönde esebilir ve bir sabah uyandığında hayatta artık senin rüzgarın esebilir.

Lütfen geçmişte olanları unut. Bu hayat sınavında dersini aldıysan bir kere, bil ki ders verme sırası artık sende. Büyüklenmeden, kırmadan, dökmeden, üzmeden yapabilirsin bunu. Geçmişin haleti ruhiyesinden hepimiz geçiyoruz, geçmeye de devam ediyoruz. Hiç geçmeyeceğini düşünsek bile hatırından kalıcı olarak silinmeli bunca gereksiz düşünce.

Umulur ki geçmiş olsun her şey. Unutulur ki zamanla her şey. Sen yeter ki geçmişinle yüzleş ve helalleş. Geleceğinle otur halleş, inceden inceye fikrileş.

Gör bak o zaman yaraların nasıl iyileşiyor. Gelecek zaman nasıl lehine çalışıyor. Yoksa yaşam gerçekten çok ciddi, unutsan çok çok iyi olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ