Akıllı Gündem

Ünlü tesettür giyim sitesi hisse satacak

Tesettür giyim sitesi Sefamerve.com hisse satışı planlıyor

Ünlü tesettür giyim sitesi hisse satacak

Tesettür giyim sitesi Sefamerve.com hisse satışı planlıyor

Türkiye’nin en büyük tesettür giyim sitesi Sefamerve.com, hisselerinin satışına aracılık etmesi için Pragma Kurumsal Finansman’a yetki verdi.

Sefamerve.com markasının kurucusu Metin Okur, şirketin, aralarında bir Asya ülkesinin varlık fonu ile ABD’den özel sermaye şirketlerinin de olduğu uluslararası yatırımcılarla görüşmeler yürüttüğünü belirtti.

Bloomberg’e konuşan Okur, potansiyel yatırımcılarla müzakereleri Pragma Yönetici Direktörü Kerim Kotan’ın yönettiğini söyledi.

Konuya yakın bir kaynağa göre çoğunluk hissesinin satışı planlanan Sefamerve.com’un toplam değeri $500 milyon olarak hesaplandı. Okur, değerleme konusunda yorum yapmadı.

2012’de kurulan Sefamerve.com’un son üç yılda bazı varlık fonları ve finansal sponsorlardan teklifler aldığını söyleyen Okur, geçen yılki satışların $100 milyona ulaştığını ifade etti.

Okur, şirketin satışlarını geçen iki yılda iki kattan fazla artırdığına işaret etti ve “Sefamerve’nin böyle bir yıllık büyüme ile 2023’e kadar yılda $500 milyon satış geliri elde elden bir şirket olması önünde bir mani görmüyorum” dedi.

TÜRKİYE İSLAMİ GİYİME EN FAZLA HARCAYAN ÜLKE

Okur, Sefamerve.com’un Türkiye dışında aralarında ABD, İngiltere ve Almanya’nın da olduğu 100’ün üzerinde ülkede 5 milyon kayıtlı ve 1,5 milyon online müşterisinin olduğunu söyledi.

Şirketin faiz, amortisman, vergi kârının pozitif olduğunu belirten Okur, “Nakit ihtiyacı yok” diye konuştu. Okur, Sefamerve’nin Mısır dahil, bazı Ortadoğu ülkelerinde offline işler kurmayı hedeflediğini de aktardı.

Küresel İslam Ekonomisi Raporu’nun son verilerine göre Türkiye 2015’te 25,7 milyar dolar  ile İslami giyim ürünlerine en fazla para harcayan ülke oldu. Türkiye’yi  20,6 milyar dolar ile Birleşik Arap Emirlikleri izledi.

Raporda, 2015 yılında 243 milyar dolar büyüklüğünde olan İslami giyim pazarının 2021’ye kadar 368 milyar dolara çıkması bekleniyor.

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ