Akıllı Gündem

Ünlü şarkıcı Eylem’in yeni şarkısı “Karışık Kafalar” görücüye çıktı

Eylem’in son şarkısı “Karışık Kafalar” Doğu ve Batıyı birbirine harmanlayarak farklı kültürleri müzikte bir araya getirmeyi hedefliyor.

Ünlü şarkıcı  Eylem’in yeni şarkısı “Karışık Kafalar” görücüye çıktı

“Aman, Mız Mız, Masum Masum” isimli çalışmalarla zirvelerden düşmeyen Eylem, yeni çalışması “Karışık Kafalar” ile tekrar dinleyicilerinin karşısına çıktı.

Eylem’in kendi yapım şirketi Eylemofficialmusic etiketiyle dijital müzik kanallarına servis edilen şarkının söz, müzik ve düzenlemesi Okan Akı’ya ait.

Yeni single’ında Eylem, doğu mirasına dikkat çekerek, hip hop tarzında ilk pop-rap şarkısını da yapmış oldu.
Şarkı, sosyal medyanın eleştirisini, yine sosyal medyada yansıtılan sahte mükemmeliyete ironik bir gönderme ile yapıyor.

Ünlü şarkıcı Eylem'in yeni şarkısı "Karışık Kafalar" görücüye çıktı

“Müzikal olarak yeni bir tarz denediğini” belirten Eylem, “Gerçekten dinlemesi çok eğlenceli bir pop-rap şarkı oldu. Bu zor zamanlarda tam da ihtiyacımız olanı vadediyor. Yeni bir şeyler yaratmak için batı hip hop’a olan ilgimi, Türkçe notalarla birleştirdim.” dedi.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Eylem, “Bu küresel ölçekli salgın hastalık süresince sosyal medya bizler için bir nevi ilaç niteliğinde. Ben dünyanın çeşitli yerlerinde ki ailem ve arkadaşlarım ile konuşmak için sosyal medyayı kullanıyorum. Takipçilerim ile samimi bir iletişim kurmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Sosyal medyayı sadece takipçilerine mükemmel görünmek ve paylaşımlarının kaç kişi tarafından beğenildiğine önem vererek kullanmak çok sağlıksız. Bundan daha önemli şeyler var.

İçinde bulunduğumuz korona virüs tehdidi nedeni ile fotoğraf ve klip çekimlerinin aksadığını dile getiren Eylem, yeni şarkısının duyurusunu Londra’da ki evinde ve evinin bahçesinde kendi çektiği fotoğraflar ile paylaştı.

Ünlü şarkıcı Eylem'in yeni şarkısı "Karışık Kafalar" görücüye çıktı

Eylem 14 senelik kariyerine 3 albüm ve birçok hit parça sığdıran ödülü, uluslarası bir sanatçıdır. Dinleyicilerinin içerisinde bulunduğu modern kozmopolit dünyayı yansıtan keskin geçişli, marjinal bir müzik yaratmak için İngiliz ve Türk kültür mirasını birleştirmesiyle biliniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ