Akıllı Gündem

Ucuz iPhone 7 dolandırıcılığı

Ucuz iPhone 7 dolandırıcılığı

İngiltere yeni bir internet dolandırıcılığı olayıyla çalkalanıyor. Amerika merkezli teknoloji devi Apple‘ın geçtiğimiz yıl Eylül ayında duyurduğu ve büyük ilgi gören iPhone 7 akıllı telefonu dolandırıcıların yeni hedefi oldu.

İngiltere’de pek çok kişiye “2 sterline iPhone 7 kazanın” promosyonunu içeren bir e-posta gönderildi. Ülkede fiyatı 599 sterlinden başlayan cihazın bir promosyon ürünü olarak 2 sterline satılması büyük yankı uyandırırken, bunun siber korsanların yeni bir oyunu olduğu ve hedefin kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçirmek olduğu belirtildi.

Yukarıda gördüğünüz e-postada “teklifi gör” butonuna bastığınız anda tüm kişisel bilgilerinizi korsanlara kendi ellerinizle teslim etmiş oluyorsunuz.

Bu tarz dolandırıcılıkların yapıldığı tek ülke İngiltere değil tabii ki. Ülkemizin de dahil olduğu pek çok ülkede siber dolandırıcılıklar inanılmaz derecede artmış durumda. Eğer siz de buna benzer bir e-posta veya mesajla karşılaşırsanız doğruluğunu resmi kaynaklardan teyit etmeden herhangi bir işlem yapmamanızda büyük fayda var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ