Akıllı Gündem

Uber şoföründen yolcuya darp iddiası

Uber şoföründen yolcuya darp iddiası

Atatürk Havalimanı’na taksiyle yaralı halde getirilen  kadının, özel otomobil sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik  yapmasına imkan sağlayan Uber’den çağırdığı aracın sürücüsü tarafından darbedildiği öne sürüldü. 

Taksiyle Dış Hatlar Gidiş Terminali’ne getirilen burnundan yaralı  haldeki Birgül E. için sağlık ekipleri çağrıldı.Buraya gelen sağlık ekipleri, kadına ambulansta müdahalede bulundu.  Birgül E. daha sonra terminal içindeki kliniğe sevk edildi. Tedavisi tamamlanan  Birgül E, Atatürk Havalimanı Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Birgül E’yi havalimanına getiren taksinin sürücüsü Murat Tuğa,  gazetecilere yaptığı açıklamada, Basın Ekspres Yolundan Atatürk Havalimanı’na  dönerken yol kenarında duran bir araç gördüğünü söyledi.

Bir sorun olduğunu düşünerek durduğunu anlatan Tuğa, “Bir kız gelip  yardım istedi. Uber sürücüsü, VIP bir araçtı. Resimleri de hatta bende mevcut.  Ben kızla ilgilenirken hanımefendiyi olduğu gibi araçtan bariyerlerin üzerine  attı. Resim ve görüntüleri mevcut. İnsanlık dışı bir durum. Bir insanın  yapabileceği bir şey değil. Ben denk geldim. İnsanlar güvenip itibar ediyorlar.  Aracın resimleri de mevcut. Sürücüyü de tarif edebilirim. Sürücü kaçtı. Hatta  beni de araçla beraber bir şerit sürükledi. Az daha ben de kazaya maruz  kalabilirdim. İstinye’den binmişler, havalimanına kadar gelecekler. Bulundukları  istikamete kadar 250 lira istenmiş. Hanımefendi itiraz edince, ‘Ben havalimanına  girmiyorum, girersem bana ceza uygulayacaklar’ demiş. Bütün sıkıntı fazla para  istemekten dolayı.” diye konuştu.Bu arada, Birgül E’nin ABD’ye gidecek kızı, polislerin yardımıyla  uçağına ulaştırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İŞTE TARTIŞMA ANLARI

SÜRÜCÜ GÖZALTINA ALINDI 

Birgül Ekinci’nin darp edilmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında sürücü M.Ü (24) gözaltına alındı. Sivil trafik polislerince gözaltına alınan M.Ü., işlemleri için polis merkezine teslim edildi. 

UBER’DEN AÇIKLAMA 

Kadın yolcuyu darp eden şoför hakkında Uber’den açıklama geldi. Açıklamada, “Konuyla ilgili araştırmalarımız tamamlanana kadar sürücü ortağının Uber sistemine erişimi engellenmiştir” denildi. Açıklamada şunlara vurgu yapıldı: “ Bahsi geçen davranış Uber uygulamasında kesinlikle kabul edilemez ve kimsenin başına gelmemesi gereken bir olaydır. Soruşturmalarına destek olmak için yerel emniyet birimleri ile yakinen çalışmaktayız.  Konuyla ilgili araştırmalarımız tamamlanana kadar sürücü ortağının Uber sistemine erişimi engellenmiştir.  Bahsi geçen davranışlar Uber Topluluk Kuralları’na aykırıdır.
  Yolcularımızın ve sürücü ortaklarımızın güvenliği bizim en büyük önceliğimizdir. Herhangi bir olay olduğunda yerel emniyet birimleri ile birlikte çalışarak araştırmalarına destek vermekteyiz. Uber’in Acil Destek Ekibi dünya genelinde yaşanabilecek olayları veya kazaları takip ederek hemen dönüş sağlamaktadır. Uber konuyu hassasiyetle takip etmekte.”

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ