Akıllı Gündem

Twitter’ın 140 karakterini az bulan kullanıcılara müjde!

Twitter, 140 karakter sınırlamasını yeni bir güncellemeyle genişletiyor. İşte Twitter getireceği yeniliğin detayları.

Twitter’ın 140 karakterini az bulan kullanıcılara müjde!

Twitter’ın vazgeçemediği ve kuruluş felsefesi olan 140 karakter, birçok kullanıcının şikayetine neden oluyor. Özellikle Twitter gönderisine kişi ekleme ve link ekleme 140 karakter içerisinde sayılması kullanıcıları daha da kısıtlıyor. Bu sorun sürekli Twitter’ın önüne şikayet olarak geliyordu. Kullanıcılar, mesaja eklenen kişinin ve linklerin 140 karakter sayısına dahil edilmemesini istiyordu. Twitter bu taleplere kayıtsız kalmadı ve kullanıcılarının hoşuna gidecek bir yenilik yapmaya karar verdi.

Twitter’ın yeniliği sayesinde bundan böyle yanıt olarak atılan tweet’lerde yanıt verilen kişinin ismi tweet’in üzerinde gösteriliyor. Böylece karakter sayısı harcanmıyor ve 140 karakterin tamamı yanıta harcanabiliyor. Yanıtla butonunun üzerine tıklandığında sohbet içerisindeki kişilerin tamamı görülebiliyor. Böylece konuşma içerisine kimlerin dahil olduğu tek yerden kontrol edilebiliyor. Tweet’leri okurken artık yazının başında kişilerin isimlerini görmeye gerek kalmıyor. Dolayısıyla Twitter da daha sade bir yapıya bürünüyor.

Twitter yaptığı açıklamayla konuşmaları geliştirmek için çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirtiyor. Tweet’lerde yapılacak geliştirmelerle birlikte platformun kullanımınının çok daha kolay olacağı ve yen kullanıcıları kendisine çekeceği düşünülüyor. Yeni özellik hem Twitter’ın internet sitesinde hem de iOS ve Android platformlarındaki Twitter uygulamasında kullanılabiliyor. Eğer akıllı telefon veya tabletinizde uygulamayı kullanıyorsanız ve yeni bahsedilme özelliğini halen göremiyorsanız uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Twitter’ın gelecekte sohbet odaklı başka ne gibi geliştirmeler yapacağını hep birlikte göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ