Akıllı Gündem

Twitter’dan peş peşe güvenlik güncellemesi

Twitter’dan peş peşe güvenlik güncellemesi

Twitter, platformundaki güvenliği artırmak için güvenlik güncellemelerini peş peşe yayınlıyor. Dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, geçtiğimiz hafta tacizcilere yönelik güncelleme yayınlayarak platformunda yaşanan taciz olaylarını azaltmayı hedefliyordu. Twitter’ın yayınladığı güncellemede, taciz içeren tweetleri raporlama güncellemesi, yeni rahatsızlık verici hesapların açılmasının önlenmesi, daha güvenli arama sonuçları sağlamak, rahatsız eden tweetleri yok edebilmek ve engellediğiniz veya sessize aldığınız kişilerin başlattığı sohbetlerin bildirimlerini azaltmak vardı.

Twitter, güvenlik güncellemelerine bu hafta da devam etti. Sosyal medya devi kullanıcıları için ek güvenlik önlemleri içeren yeni güncellemesini duyurdu.

Twitter, rahatsız edici davranışlarda bulunan hesapları raporlanmamış dahi olsa tespit etmek için çalışıyor. Sonrasında ilgili hesapların, Tweetlerini yalnızca takipçilerinin görmesini mümkün kılmak gibi belirli fonksiyonlarını sınırlıyor. Bu önlem, örneğin bir hesap takipçisi olmayanlara defalarca istenmeyen Tweetler atmışsa veya Twitter Kuralları’nı ihlal edecek şekilde rahatsızlık verici davranışlar sergilemişse uygulamaya konulabilecek. Twitter, her türlü görüşün paylaşılması özgürlüğünü daimi olarak desteklediğini söylüyor, ancak bir hesap sürekli olarak Twitter Kuralları’nı ihlal ediyorsa gereken önlemleri almayı göz önünde bulunduracağını belirtti.

Ekstra araçlarla size daha fazla kontrol sağlamak

Ek olarak, bildirimlerinize yönelik yeni filtreleme seçenekleri getirildi. Böylelikle örneğin bir profil fotoğrafı, doğrulanmış email adresi veya telefonu olmayan hesaplardan gelen bildirimler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacaksınız.

Ayrıca “sessize alma” fonksiyonu, daha da gelişti ve bildirimlerinizden belirli anahtar kelimeleri, ifadeleri ve tüm sohbetleri çıkarmanız sağlandı. Bundan böyle hem timeline’ınızdan sessize alma özelliğini kullanmanızı hem de bunun ne kadar sürmesi gerektiğine karar vermeniz sağlanıyor. İsterseniz bir gün, bir hafta, bir ay veya belirsiz bir süreliğine.

Aldığımız aksiyonlarla ilgili daha iyi iletişim kurmak

Raporlama süreçlerinin şeffaflığı ve açıklığı geliştirilmeye devam ediyor. Hem kendinize hem de bir başka hesaba yapıldığını gördüğünüz taciz durumlarında, destek ekiplerimize raporladığınız hesaplar ve Tweetler hakkında bizden daha fazla haber almaya başlayacaksınız. Şikayetinizi aldığımızda bizden bildirim alacak; eğer daha fazla aksiyon alacaksak da bu konuda bilgilendirileceksiniz. Uygulamadaki bildirim sekmesinde bunların hepsine görünür olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ