Akıllı Gündem

Twitter’daki hediye iPhone 7 hediye tuzağına dikkat!

Siber korsanlar, Twitter’da başlattıkları hediye iPhone kampanyası ile Türk kullanıcıları hedef aldılar. İşte iPhone’lu yeni tuzağın detayları.

Twitter’daki hediye iPhone 7 hediye tuzağına dikkat!

Siber korsanlar, kullanıcıların bilgilerini ele geçirmek için şeytanın aklına gelmeyecek yeni yeni yöntemleri kullanmaktan geri kalmıyorlar. Korsanlar, şimdi de Apple Türkiye’yi kullanarak internet kullanıcılarını tuzağa düşürmek istİyorlar.

Hackerlar, Twitter’da açtıkları resmi Apple Türkiye görünümlü @AppIeIncTurkey hesabından “Yarın saat 16:00’da sadece 1 saatlik bir çekiliş ile 3 adet iPhone 7 Plus sahibine kavuşacak. Retweet ve takip yap, yerini hazırla” mesajı ile Twitter kullanıcılarını hedef aldılar. Üstelik hackerlar, “@AppIeIncTurkey” Twitter hesabı üzerinden bu yöntemi her gün kullanıyor. Hackerler bir gün iPhone, bir gün iPad, bir gün ise MacBook hediye vaadi ile yüzlerce kişiyi tuzağa düşürerek kullanıcı bilgilerini ele geçiriyorlar.

Resmi bir Apple hesabı gibi hareket etmeye çalışan hesaba inanan çok fazla insan olduğunu görüyoruz. Şu anda 44 bin civarında kişinin takip ettiği bu hesabın gerçekleştirdiği “sözde” çekilişlere katılımların da çok fazla olduğunu belirtelim.
ONAYLANMIŞ HESAP OLMASINA DİKKAT!

Diğer taraftan bu hesabın resmi bir Apple hesabı olmadığını ve böyle çekilişlerin herhangi bir gerçeklik yanı bulunmadığını belirtelim. Bu yöntemle takipçi sayısı arttırmanın amaçlandığı çok açık. Apple’ın hiçbir zaman bu tarz çekiliş organizasyonlarının olmadığını da ekleyelim. Bu tarz hesapların resmiyetini Twitter’daki “mavi tik” özelliğinden de anlayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ