Akıllı Gündem

TÜVTÜRK’ten cam filmi için ‘ağır kusur’ uyarısı

Araç muayene istasyonları TÜVTÜRK, aracına cam filmi taktıran sürücüleri uyardı. TÜVTÜRK, cam filmi taktırmış ve sonradan camları boyanmış araçları ‘Ağır Kusur’ olarak değerlendirileceğini ve muayeneden geçirilmeyeceğini açıkladı.

TÜVTÜRK’ten cam filmi için ‘ağır kusur’ uyarısı

Araçlarda kullanılan cam filmlerine getirilen yasağın ardından gözler artık denetimlerde ve uygulamalarda. Yasağın ardından birçok sürücü, cam filmlerini söktürmek için sanayilerin yolunu tuttu. Ancak cam filmini söktürmek istemeyen kullanıcılar için hem ceza hemde muayene riski kapıda bekliyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın belirlediği standartlarda araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili düzenleme hakkında araç sahiplerini uyardı.

 

AĞIR KUSUR SAYILACAK

TÜVTÜRK’ün araç muayene hizmeti sırasında yaptığı değerlendirmeleri belirleyen kusurlar tablosu güncellendi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan kusurlar tablosu ile ilgili değişiklik 1 Kasım 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

Buna göre, daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen araç cam filmleri ve sonradan boyanan camlar yeni düzenleme ile ‘Ağır Kusur’ sayılacak. Bu araçlar, araç muayenesinden geçemeyecek. Cam filmi ve sonradan boyanmış camı bulunan araç sahiplerinin, araçlarını orjinal haline getirerek muayeneye gelmeleri gerekmektedir.

 

Bu haberlerde ilginizi çekebilir:

Cam filmi cezası ne kadar

Yasak sonrası sanayilerde cam filmi kuyruğu

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ