Akıllı Gündem

Turkcell’den eskiyi getir yeniyi götür kampanyası

Turkcell müşterilerinin markası ne olursa olsun eski telefonunuzu alıyor, toplamda 1.500 TL\’ye varan indirimlerle en yeni model akıllı telefon sahibi yapıyor. İşte Turkcell’in değişim kampanyasının detayları.

Turkcell’den eskiyi getir yeniyi götür kampanyası

Turkcell, 1 Nisan’da başlayacak 4.5G teknolojisi öncesi, müşterilerinin en yeni akıllı telefonlara sahip olmasına imkan tanıyan Bireysel Akıllı Telefon Kampanyası başlattı. Turkcell, başlattığı kampanya kapsamında markası ve modeli ne olursa olsun, çalışmıyor olsa bile eski telefonunuzu alıyor, 1.500 TL’ye varan indirimlerle tüm iphone modelleri, 400 TL ve üzeri indirimlerle LG G4 Beat seçeneklerinden 36 ay taksit avantajıyla faydalanma fırsatını sunuyor.

Kampanyadan Kimler/Nasıl Faydalanabilir? 

 

  • Kampanya dan  üzerinde aktif cihaz kontratı bulunmayan Tüm Turkcell aboneleri* faydalanabilir. *(90 gün den az süredir Turkcell abonesi olan aboneler için KKB sorgusu yapılarak atanan OLM puanı üzerinden işlem gerçekleştirilebilir.
  • Müşterilerin kampanya kapsamındaki indirimlerden faydalanması için eski cihazını Turkcell iletişim merkezlerine getirmesi ve cihazın değerlenmesi için gerekli ön kontrollerin yapılması gerekmektedir.

Kampanya Şartları

 

  • Kampanya kapsamında abonelerin indirimden faydalanmaları için cep telefonlarının kampanyaya “Kabul Edilebilir” olması gerekir. Cihazların “Kabul Edilebilir” olması için; çalıntı ya da IMEI numarası kopyalanmamış olmalı, bataryası mevcut olmalı, sıvı teması olmamalıdır. Ek olarak Apple marka cihazlar için iPhone güvenlik kilitleme kodu kaldırılmış olmalı ve iPhone bul (iCloud) Servisi kaldırılmış olmalıdır.
  • Aboneler teslim ettikleri cihazların sahibi olduklarını ve 18 yaşından büyük olduklarını beyan ederler ve cihazın tesliminden kaynaklanan tüm sorumlulukları kabul ederler. Aboneler, cihazın teslimi sırasındaki kayıp ve çalınma kaydından dolayı sorumludur. Teslim edilen cihazların IMEI numaraları kapsamında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu veri tabanında herhangi bir kusur kaydı (kayıp, çalıntı, suç unsuru vb.) bulunmasından doğacak her türlü yasal yükümlülükten aboneler sorumludur. Aboneler, kendisi tarafından sağlanan bilgilerin doğru olmamasından kaynaklanan her türlü sorumluluğu üstlenmektedir ve cihazların teslimatından önce kendine özgü bilgi, metin mesajları, resimler, oyunlar, şarkılar veyahut kişisel vasıftaki herhangi başka bilgi gibi tüm verilerin silinmesi abonenin yükümlülüğü altındadır. Aboneler, telefonlarını teslim edip indirimli yeni kampanyaya girdikten sonra eski telefonlarını geri alma isteğinde bulunamazlar.
  • Kampanya kapsamında abonelerin seçtikleri tarife bedelleri üzerinden seçilen tarifeye göre indirim bedelleri değişiklik gösterebilir.
  • Kampanya reklam söylemindeki indirim bedeli, müşterilerin İletişim merkezlerindeki değerleme sonucunda “yeni gibi” olarak değerlendirilen bir iphone 6 16GB getirip, yeni bir iphone 6S 16GB’ı Platin tarifelerle birlikte almaları durumunda geçerlidir.
  • Kampanya kapsamında sunulan cihazlar için “Limit Puan Uygulaması” bulunmaktadır. Limit Puan Uygulaması kapsamında TCKN ile adınıza kayıtlı tüm hatlardaki kullanım ve ödeme alışkanlıklarınız değerlendirilerek adınıza bir limit puan belirlenir.
  • Seçtiğiniz cihaz tekliflerine sahip olmak için limit puanınızın, en az kampanya kapsamında sunulan cihaz için belirlenmiş limit puan kadar olması gereklidir.
  • Limit puan uygulaması ile ilgili detaylı bilgiyi Müşteri Hizmetlerinden ya da Turkcell İletişim merkezlerinden edinebilirsiniz.
  • Kampanya için başvurduğunuz Turkcell faturalı hattınız son 90 gün içerisinde açıldıysa, açılmış hattınız ile KKB sorgusu kullanarak kampanyadan faydalanmak için TCKN ile adınıza kayıtlı tüm hatların abonelik yaşı 90 günden küçük olmalıdır.
  • Kampanya kapsamında yararlanacağınız paket tutarına seçtiğiniz telefon modeli, aylık tarife/internet paketi ücreti ve eski cihaz indirimi dâhildir.
  • Kontrat süresince tarife ve internet paketi fiyatı sabit kalacaktır.
  • Paket fiyatlarına KDV ve ÖİV dâhildir. Sözleşmeden doğan damga vergisi, tek seferliğine ilk faturanıza yansıyacaktır.
  • Akıllı Dönüşüme katılım halinde, değerleme sorularının cevaplanması sonucu belli olan eski cihaz bedeli, yeni alınacak cihazın  toplam bedelinden düşülecektir. KDV dâhil toplam cihaz bedelinden, eski cihaz bedelinin çıkarılmasıyla bulunan tutara faiz indirimi uygulandıktan sonra ortaya çıkacak olan toplam cihaz bedeli taahhüt süresine bölünecektir
  • Müşterilerin eski cihazları; Turkcell iletişim merkezlerinde sorulacak Değerleme Sorularının fiziksel kontroller sonucu cevaplanması ile 3 kategoride fiyatlandırılır. Bu fiyatlar “yeni gibi”, “iyi durumda” ve “bozuk” tur.  Her cihazın ilgili kategoriye dair ön değerleme fiyatı müşterinin yeni alacağı cihazdan ön-ödeme gibi düşülür.
  • Akıllı Dönüşüm Kampanyası’na katılan müşteriler, ön-ödeme seçeneğinden faydalanamayacaktır.
  • Eski cihazını getirerek yeni bir cihaz kampanyasından faydalanan müşteriler, getirdiği eski cihazı ile kampanyadan bir kere faydalanabilir.
  • Akıllı Dönüşüm kampanyasına katılım için her müşteri sadece 1 adet eski cihaz getirme hakkına sahiptir.
  • Kampanya Turkcell İletişim Merkezlerinde geçerli olacaktır. (Yetkili Turkcell Satıs Noktalarında ve Apple Store’larda açık olmayacaktır)

Turkcell kampanya sayfası için tıklayınız

Merak Ettikleriniz:

 

•Hangi marka/model telefonları alıyoruz?
Sistemimizde yaklaşık 3000 farklı marka ve model cihaz için fiyat bulunmaktadır.
•Getirdiğim cihaza ait aksesuarlarla (Şarj aleti, kulaklık vb) beraber mi teslim edilecek?
Cihaza ait aksesuarlar kabul edilebilir, ancak bu durum her hangi bir fiyat değişikliğine yol açmayacaktır. Dolayısı ile aksesuarsız olarak da cihaz alınabilir.
•Getirdiğim cihazın orijinal kutusu getirilecek mi?
Cihaza ait kutunun getirilmesine gerek yoktur.
•Cihazın faturasını ibraz etmek zorunda mıyım?
Hayır, etmek zorunda değilsiniz ancak BTK MCKS sisteminden cihazın yasal takip altında olup olmadığı kontrol edilecektir.
•Birden fazla cihaz vererek kampanyaya katılabilir miyim?
Kampanyaya sadece tek ürün ile katılınabilir.
•Kayıt dışı cihazlar kampanyada kabul edilebilir mi?
Kayıt dışı olan cihazlar kabul edilmemektedir.
•Müşteri yeni kampanyalı cihaz almak istemiyorsa, yine de eski cihazını geri alabilir miyim?
Hayır, kampanya sadece yeni cihaz alımında gecerlidir.
•Bozuk cihazlar kampanya kapsamında kabul ediliyor mu?
Sıvı teması olan, klonlu olan ya da kayıtlı olmayan cihazlar bedelsiz olarak alınabilir. Ancak, yasal takip altında olan cihazlar bedelsiz de olsa kabul edilmez.
•Sıvı teması ne demektir?
Başta su olmak üzere her türlü sıvı maddenin cihaza bulaşması “sıvı teması” olarak nitelenir. Bir cihazda sıvı temasının izleri ilk bakışta anlaşılabilir veya bazen detaylı inceleme gerektirebilir.
•Açılıp kapanmayan cihaz kampanya kapsamında kabul edilebilir mi?

Evet kabul edilebilir, ancak Turkcell iletişim merkezlerindeki kontolleri sonrası fiyatı belirlenecetir.

•MCKS nedir?

Bir kamu kurumu olan BTK tarafından sunulan, mobil cihazların IMEI numaraları ile aranıp kayıp, kaçak veya çalıntı cihazların tespit edilebildiği sorgu portalidir.

•MCKS sorgusunda kayıp, kaçak veya çalıntı çıkan cihaz kampanya kapsamında kabul edilebilir mi?

Hayır, çalıntı ya da kopyalanmış IMEI numaraları ile alışveriş yapılması yasal olarak mümkün değildir. Bu cihazların alınması suç teşkil etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. alpaslan çuha dedi ki:

  Hayırlı günler bayanlar baylar uzun zamandır türkcell müşterisiyim 2015 mayısta almış oldugum (türkcell bayisinden)2017 haziranda ,bitiyor ,haziran,2017,de tekrar ,bayiden ,iki tane taksitli ödemelerden yararlanıp telefeon almak istiyorum ,fikir edindim 3400,tl civarında,ögrenmek istedigim,ikitane kullanılmış cep telefonlarımı geri iadeye alıyormusunuz,saygılar.

BİR YORUM YAZ