Akıllı Gündem

Türk Telekom’dan internet kotası bitenlere ek AKN paketleri

Türk Telekom, interneti bol bol kullanarak kotalarını aşan kullanıcılarına, uygun fiyatlarla ek AKN (Adil Kullanım Kotası) paketleri sunuyor. İşte Türk Telekom’un mevcut AKN’den memnun olmayan kullanıcılar için sunduğu ek kota paketleri.

Türk Telekom’dan internet kotası bitenlere ek AKN paketleri

İnternet servis sağlayıcılarının uyguladığı Adil Kullanım Kotası (AKN), uzun zamandır şikayetlere neden oluyordu. BTK, bu şikayetleri dikkate aldı ve AKN’ler için 2019’a kadar süre tanıdı. 2019’da komple kalkacak AKN için daha iki sene var. İnternet sağlayıcıları da bu süre içerisinde abonelerinin mağdur olmaması için ek AKN paketleri satışa sunmaya başladı. Türk Telekom’da abonelerine belirli bir ücret karşılığında çeşitli GB’larda ek AKN paketleri sundu.

İşte Türk Telekom’un mevcut AKN’den memnun olmayan kullanıcılar için sunduğu ek kota paketleri.

10 ila 100 GB arasında değişen ek kota paketleri ve fiyatlar şu şekilde belirlenmiş:

10 GB   : 4 TL
25 GB   : 7 TL
50 GB   : 12 TL
100 GB : 18 TL

Verilen bilgilere göre servisten faydalanan kullanıcılar, ay içerisinde 10 kez ek AKN paketi satın alabilecekler. Paketin alınmasıyla birlikte mevcut internet hızını kullanacak olan müşteriler, ek GB’yi doldurduktan sonra ise interneti, servisin düşürdüğü minimum hızda kullanmaya devam edecekler.

İki yıl önce AKK ile ilgili insanların fikirlerini sorduğumuz bir röportaj hazırlamıştık. Biraz nostalji tadında olacak bu videoyu dilerseniz aşağıdan izleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ