Akıllı Gündem

Tüketici yeni iPhone için $1,000 ödemek istemiyor

Uzmanlara göre teknoloji devi Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 en az $1,000’ın üzerinde bir fiyatla gelecek. Peki tüketicinin bu duruma tepkisi nasıl? İşte detaylar…

Tüketici yeni iPhone için $1,000 ödemek istemiyor

Teknoloji devi Apple‘ın yeni amiral gemisi iPhone 8‘de eskiye göre tasarım ve teknoloji açısından büyük yenilikler bulunacağı kesin. Hatta gelmiş geçmiş en iyi iPhone modeli olacağı söylenebilir. Ancak, uzmanların tahminine bu yenilikler fiyata büyük ölçüde yansıyacak ve yeni amiral gemisi en az 1,000 Dolar fiyatla satışa sunulacak.

Tüketici $1,000’ı çok yüksek buluyor

Eğer bu tahminler doğru çıkar ve iPhone 8 modeli 1,000 Doların üzerinde bir fiyatla satışa çıkarsa Apple hayal kırıklığına uğrayabilir. Zira dünyanın önde gelen finans grubu şirketlerinden Barclays‘a göre tüketici yeni bir iPhone modeline o kadar para vermek istemiyor. Yapılan ankete göre, katılımcıların sadece %11’i yeni bir model için 1,000 Dolar ve daha fazlasını verebileceğini söylüyor. Tüketicilerin pek çoğu yeni bir model için en fazla 600 Dolar ödeyebileceklerini belirtiyor.

Diğer modeller teşvik edebilir

Ancak uzmanlara göre ortada endişelenecek bir durum yok. Apple’ın şuan piyasada bulunan en yüksek seviye akıllı telefonu iPhone 7 Plus bile vergilerle birlikte $1,000’ın üzerinde bir fiyata sahip. Ayrıca Apple iPhone 8’in yanında iPhone 7s ve iPhone 7s Plus olarak iki farklı model daha tanıtacak. Bu durumun yeni iPhone modeline $1,000 ödemek istemeyen tüketiciyi teşvik edeceği düşünülüyor.

iPhone 8’in ülkemizde 6,000 TL civarında bir satış fiyatına sahip olabileceği düşünülüyor. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ